19 / Лютий, 2025

13 лютого 2025 року Діалоговий захід з питань надання внутрішньо переміщеним особам субсидії на оренду (найм) житла провела Асоціація міст України.

У заході взяли участь понад 850 учасників, серед яких міські, селищні, сільські голови, начальники військових адміністрацій населених пунктів та їх заступники, керівники Центрів надання адміністративних послуг, департаментів/управлінь/відділів з питань соціального захисту населення, комунальних господарств органів місцевого самоврядування сільських, селищних, міських рад – членів Асоціації, а також представники Міністерства соціальної політики України та Пенсійного фонду України.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, звернувся з вітальним словом до учасників заходу та зазначив про важливість застосування субсидії на оренду житла як інструменту підтримки для внутрішньо переміщених осіб.

Під час заходу учасники розглянули та обговорили:

- презентацію нового інструменту підтримки для ВПО – субсидії на оренду житла;

- взаємодію Центрів надання адміністративних послуг та сервісних центрів Пенсійного фонду України;

- взаємодію виконавчих органів місцевого самоврядування з житловими кооперативами / ОСББ /управляючими житловими компаніями з метою інформування про нову програму підтримки ВПО.

Альона Краснова, заступниця директора Департаменту, начальниця управління надання житлових субсидій та пільг Департаменту пенсійного забезпечення, страхових виплат, соціальних послуг, житлових субсидій та пільг Пенсійного фонду України, підкреслила, що особи, які отримують субсидію, мають два місяці на працевлаштування, інакше субсидія буде анульована. Також вона наголосила, що субсидія надається лише за умови наявності офіційного договору оренди, а всі угоди мають містити чітко визначену суму орендної плати.

Оксана Овраменко, заступниця генерального директора Директорату адресної соціальної підтримки населення, керівниця експертної групи з питань житлових субсидій та пільг Міністерства соціальної політики України, розповіла, що субсидія на оренду житла є індивідуальним та цифровізованим інструментом, який можна оформити через електронний кабінет Пенсійного фонду України. Вона також пояснила механізм взаємодії між внутрішньо переміщеними особами та власниками житла, зазначивши, що договір оренди може містити додаткові вимоги з боку орендодавця та навела приклади розрахунку субсидії, які враховують середню вартість житла в Україні, соціальну норму житла на особу та фінансові можливості сім’ї. Вона наголосила, що можливість укладання договору буде розширена також для товариств з обмеженою відповідальністю.

Дар’я Христенко, в.о. начальника Управління з питань обслуговування громадян Пенсійного фонду України, нагадала, що для Центрів надання адміністративних послуг були розроблені інформаційні картки та алгоритм дій, а працівники центрів пройшли відповідне навчання. Також пояснила порядок укладення договору та можливість отримання його шаблону онлайн або безпосередньо в Центрі надання адміністративних послуг. Вона підкреслила, що всі заявки на субсидію Центром надання адміністративних послуг подаються в електронному вигляді та мають бути передані до Пенсійного фонду протягом трьох днів.

Між учасниками заходу відбувся діалог, під час якого учасники отримали детальні роз’яснення фахівців Пенсійного фонду України щодо механізму обліку та нарахування субсидії, алгоритму подачі заяви та договору оренди і приклади розрахування субсидії на оренду житла.

Людмила Яремчук, модераторка заходу, експертка з питань соціального захисту Асоціації міст України, підсумувала ключові питання та пропозиції для їх подальшого опрацювання спільно з Пенсійним фондом України.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)