Дитячий садок у селищі Нижні Сірогози на Херсонщині став енергоефективним

У селищі міського типу Нижні Сірогози на Херсонщині дитячий садок №1 став майданчиком для успішного втілення енергоощадних технологій. Дошкільний заклад на майже півтори сотні місць спорудили ще в 70-х. Опалювався садок від котельної, яка підпорядковувалася селищному комунальну підприємству «Теплокомуненерго», яке в 90-і занепало, а дошкільний заклад роками вимушено почали опалювати електрокамінами. Коштів на обігрів витрачалося дуже багато, а от результат – в ігрових кімнатах та спальнях ще вдавалося підтримувати комфортну температуру, а в коридорах та інших приміщеннях було холодно, що викликало закономірні нарікання батьків.

Селищна рада у 2002 систему центрального опалення дошкільного закладу відновила, збудувавши котельну на два твердопаливних котла, однак температура в приміщеннях так і лишилася некомфортною для дітей. Тепло не трималося ще й через напівзруйновані дерев’яні вікна, – їх замінили на нові за рахунок місцевого бюджету. І коли й після цього в дитячому закладі стало ненабагато тепліше, селищна влада вирішила підійти до розв’язання проблеми по-науковому.

– Одному з херсонських підприємств замовили енергоаудит будівлі. Експерти обійшли споруду з тепловізором і винесли вердикт: близько половини тепла виходить через цегляні стіни та тонкий шиферний дах, – розповідає селищний голова Олександр Грушко. – На підставі експертних висновків вирішили зробити з будівлі «термос»: панелі дахового перекриття утеплили товстим шаром мінеральної вати, і таким же завтовшки шаром утеплювача обкутали стіни. Цокольний поверх утеплили матеріалом з гідроізоляційними властивостями, а котельну з коштовного вугілля перевели на паливні брикети. Теплореконструкція дитсадка обійшлася в 1,3 мільйона гривень, виділених на умовах співфінансування з селищного бюджету та з Державного Фонду регіонального розвитку. Однак результат був того вартий: навіть у тріскучі морози нинішньої зими температура в приміщеннях дошкільного закладу не опускалася нижче 20–22 градусів.

Задоволені ефектом від енергоощадної реконструкції і батьки, і персонал. Діти стали менше хворіти і до садка йдуть з більшим задоволенням.

Область: 
Херсонська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)