Міжнародне партнерство громад обговорили під час дев’ятого публічного діалогу «Децентралізація на зв’язку» на тему: «Партнерство без кордонів: міжнародна співпраця для розвитку громад» за участі представників Асоціації міст України.
Представники українських громад поділилися досвідом міжнародної співпраці з європейськими муніципалітетами.
Богдан Келічавий, Копичинецький міський голова, Тернопільська область, зазначив, що одним із викликів, що заважають українським громадам будувати міжнародні партнерства, є мовний бар’єр.
Богдан Кирлик, Великоберезнянський селищний голова, Закарпатська область, підкреслив, що для ефективного співробітництва потрібно налагоджувати особисті контакти, а також розповів про реалізацію трьох проєктів у громаді з міжнародними партнерами.
Григорій Ванзуряк, Глибоцький селищний голова, Чернівецька область, навів приклад того, як Глибока ділиться досвідом міжнародної співпраці з громадами Харківської області в межах навчальної поїздки, організованої Програмою USAID DOBRE.
Володимир Шматько, Чортківський міський голова, Тернопільська область, розповів про існуючі тринадцять партнерств Чортківської громади з муніципалітетами Швеції, Латвії, Німеччини, Франції, Словенії, Польщі, Молдови, Італії, Канади та зазначив, що міжнародне співробітництво має існувати не тільки на рівні керівництва громад, але й між комунальними підприємствами, школами, лікарнями.
Ірина Гудзь, Заступниця Звягельського міського голови, Житомирська область, зазначила, що Звягельська громада наразі акцентує увагу на інноваційності та сталості проєктів, розповіла про вплив міжнародного співробітництва на економічний розвиток громади.
Наталія Лазаренко, менеджерка з міжнародної діяльності Асоціації міст України, зауважила, що Асоціація міст України, яка сьогодні об'єднує 1068 міських, селищних та сільських рад з усіх регіонів України:
- має багаторічну співпрацю з авторитетними міжнародними організаціями та асоціаціями органів місцевого самоврядування інших країн,
- протягом 2023-2024 років лише в межах ініціативи «Мости довіри» налагоджено 36 партнерств між українськими та європейськими громадами,
- організовує навчальні, представницькі та інші робочі візити представників місцевого самоврядування за кордон,
- допомагає в організації дитячого відпочинку за кордоном,
- сформувала базу даних міст-побратимів українських громад,
- спільно з міжнародними експертами розробила Концепцію відновлення місцевого самоврядування в Україні.
У діалозі з представниками муніципалітетів взяли участь представники Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, Департаменту координації міжнародної технічної допомоги Секретаріату Кабінету Міністрів України, програм міжнародної технічної допомоги.