29 / Жовтень, 2024

23-25 жовтня 2024 року офіційно відкрито простори для бізнесу в Тернополі, Хмельницькому та Вінниці — перші об'єкти, створені в межах Проєкту «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів» (SRER), що фінансується Урядом Німеччини та імплементується Компанією GIZ і Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні в партнерстві з Асоціацією міст України.

Серед 12 цільових муніципалітетів, які в межах SRER створюють умови для покращення місцевої економіки:
Вінницька міська територіальна громада,
Житомирська міська територіальна громада,
Звягельська міська територіальна громада (Житомирська область),
Івано-Франківська міська територіальна громада,
Лозівська міська територіальна громада (Харківська область),
Луцька міська територіальна громада,
Рівненська міська територіальна громада,
Смілянська міська територіальна громада (Черкаська область),
Стрийська міська територіальна громада (Львівська область),
Тернопільська міська територіальна громада,
Хмельницька міська територіальна громада,
Чернігівська міська територіальна громада.
 
23 жовтня 2024 року відкрито «Open Space Ternopil» у Тернополі.


 
У рамках Проєкту в Тернополі створено бізнес-простір для підприємців «Open Space Ternopil» – простір, який має коворкінг-центр, сучасний мультимедійний конференц-зал, шоуруми для промоції бізнесу, творчі студії з цифровим 3D-обладнанням, дві креативні студії – студія промислового дизайну та урбаністики, а також зали для проведення тренінгів, публічних заходів тощо. Тут є можливість створити прототипи, новий дизайн виробів, видрукувати їх на 3D-принтері, зісканувати й захистити авторським правом. Цей простір стане важливим осередком для розвитку підприємництва та творчості в місті, реалізації креативних ідей, обміну знаннями та досвідом, а також для підтримки ветеранського бізнесу, започаткування стартапів та створення нових робочих місць.
 
24 жовтня 2024 року відкрито «ProModni» у Хмельницькому.


 
У Хмельницькому розпочав роботу простір «ProModni», який стане осередком для розвитку текстильної промисловості, модної індустрії та торговельно-економічного сектору міста. Тут підприємці зможуть отримати доступ до бізнес-простору та брати участь у мережевих подіях, що сприяють співпраці та обміну досвідом.
 
25 жовтня 2024 року відкрито офісні приміщення на території парку «Кристал» у Вінниці. 


 
Вінниця впроваджує ініціативу зі створення Інноваційно-технологічного парку «Кристал» площею 3800 квадратних метрів. Завдяки проєкту SRER місто отримало критично важливу фінансову підтримку, яка дала можливість відновити роботу над парком після початку повномасштабного вторгнення. 25 жовтня 2024 року відкрито новостворені офісні приміщення та публічні простори на території парку «Кристал». Ця інфраструктура створить умови для відновлення та розвитку бізнесів, зокрема й релокованих.

Олександр Слобожан, Виконавчий директор Асоціації міст України, висловлює подяку донорам проєкту: Уряду Німеччини, Компанії GIZ, ПРООН в Україні за сприяння швидкому відновленню українських муніципалітетів й наголошує на важливості цієї ініціативи для громад України.

«Ми раді бути частиною цього потужного для України Проєкту, який є дуже цінним для муніципалітетів всієї України. Адже після успішного втілення місцевих ініціатив, ми будемо мати алгоритм дій для реалізації подібних проєктів й будемо реплікувати кращі практики серед громад України. Муніципалітети зможуть ефективно реалізовувати проєктну діяльність та залучати міжнародну технічну допомогу для відновлення та розвитку громад», – зазначив Олександр Слобожан.

 

Тетяна Аніщук, Заступниця Директора Програми «EU4Business: відновлення, конкурентоспроможність та інтернаціоналізація МСП», зазначила:

«Уряд Німеччини продовжує надавати підтримку Україні, що має на меті зміцнення її економіки під час війни. Наші дії спрямовані не лише на швидке відновлення, але й на укріплення діалогу та партнерства між владою та бізнесом задля підтримки бізнесу. В цьому спільному з ПРООН проєкті ми співпрацюємо з муніципалітетами, щоб якомога швидше створити умови, за яких підприємці зможуть відновити, розширити або підсилити свою діяльність, а отже – справлятися з викликами сьогодення, створювати нові робочі місця та сплачувати податки, підтримуючи подальше відновлення та розвиток економіки України».

 

Яко Сільє, Постійний представник ПРООН в Україні, підкреслив:

«ПРООН разом зі своїми партнерами продовжує невпинно працювати над відновленням та розвитком України. Цей проєкт є яскравим прикладом того, як спільні зусилля допомагають відновити інфраструктуру, яка не лише відповідає потребам сьогодення, а й закладає фундамент для сталого розвитку в майбутньому. Вона надасть вкрай необхідну підтримку підприємцям, сприятиме співпраці та зростанню бізнесу, допоможе громадам відновитися та розбудувати довгострокову економічну стійкість».
 

Асоціація міст України є партнером Проєкту. У березні-квітні 2024 року Асоціація міст України провела навчальну програму для розвитку спроможності цільових муніципалітетів щодо реалізації заходів з відновлення та розвитку економічного потенціалу на місцевому рівні. Крім того, Асоціація міст України надає консультативну та технічну підтримку муніципалітетам та партнерам Проєкту на всіх етапах реалізації ініціатив (впровадження, моніторинг та звітування), а після успішного втілення проєктів поширить ці кращі практики серед усіх громад-членів Асоціації міст України.
 
Метою проєкту SRER є досягнення швидкого відновлення місцевих економік українських муніципалітетів шляхом ремонту та покращення базової та бізнес-інфраструктури. Крім цього, проєкт сприяє налагодженню й покращенню діалогу між органами місцевого самоврядування та бізнес-спільнотою на локальному рівні. Це має вирішальне значення для економічного відновлення та створення сприятливого середовища для мікро-, малого та середнього бізнесу.
 
Проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», впроваджується ПРООН в Україні за підтримки проєкту міжнародної співпраці ReACT4UA («Застосування та імплементація Угоди про асоціацію між ЄС та Україною у сфері торгівлі»), який фінансується урядом Німеччини та реалізується німецькою федеральною компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)