Слобожанська об’єднана територіальна громада – одна з найуспішніших громад України. Її успіхи безпрецедентні та стали приємним сюрпризом навіть для самих слобожанців. Така громада – приклад та натхнення для усіх громад, які тільки ступили на шлях децентралізації. Тому саме на Слобожанську ОТГ впав вибір для проведення чергового «маршруту успіху» Дніпропетровським відділенням Асоціації міст України.
24 березня 2017 року делегація потенційних громад Дніпропетровської, а також, що дуже приємно, Запорізької області стали гостями Слобожанської громади. Почався «маршрут успіху» зі Слобожанської селищної ради, де Світлана Вусик, заступник голови Слобожанської селищної ОТГ провела презентацію досягнень громади за минулий рік. Варто зазначити, що за цими успіхами стоїть щоденна робота великої команди на чолі з Слобожанським селищним головою Іваном Камінським. Він займає посаду селищного голови вже 30 років! Звичайно, такий величезний досвід управління в поєднанні з новою енергією молодих співробітників селищної ради дають такі результати.
На такий успіх, в першу чергу фінансовий, в ОТГ й самі не розраховували. За минулий рік бюджет громади виріс в 4 рази! Керівництво громади не розгубилось і змогло ефективно освоїти ці кошти на благо жителів об’єднаної громади. Заступник селищного голови наголосила на тому, що увесь процес бюджетування абсолютно прозорий. На сайті Слобожанської громади кожного дня оновлюється інформація щодо надходжень до бюджету, статей видатків та взагалі вся інформація про діяльність селищної ради. Кожна копійка бюджету йде на благоустрій громади. В цьому особисто змогли переконатись учасники делегації протягом подальшої екскурсії.
Наступною зупинкою стало село Степове - приєднана громада. Про розвиток села після об’єднання розповіла Євгенія Корінна, в.о. старости села Степове. За її словами, в жителів села були деякі побоювання, щодо об’єднання з таким «гігантом» як Слобожанське. Чи будуть враховуватись їх інтереси? Чи не хочуть «нажитись» за їх рахунок? Але усі ці переживання були розвіяні після об’єднання. Слобожанське справедливо підходить до процесу розподілу коштів, намагаючись не те щоб не обділити, а навіть дати більше очікуваного Степовому. Так, у селі проводиться капітальний ремонт школи, до якої завітали учасники делегації. Будується з нуля будинок культури, ремонтуються дороги. Проблемних питань ще багато, але їх вирішення вже заплановано і буде реалізовуватись протягом наступних декількох років.
Після цього гості відвідали новостворений ЦНАП, що знаходиться у Слобожанському. Про особливості створення та функціонування ЦНАП розповіла його начальник Тетяна Олійник.
Слобожанська загальноосвітня школа №2 – затишне і комфортне місце куди хочеться приходити навчатись – це відзначили усі гості, що відвідали заклад в рамках екскурсії. Але, крім того, школа оснащена й сучасними досягненнями техніки: 3 інтерактивні дошки, проектори, охоронний пункт відео-спостереження, що охоплює всю школу, та багато іншого, що допомагає дітям отримувати якісну освіту в комфортному та безпечному просторі.
Кульмінацією «маршруту успіху» став Дошкільний навчальний заклад комбінованого типу «Дивосвіт» - справжнє диво не тільки Дніпропетровської області, але й всієї України. Абсолютно новий, сучасний та просторий садочок на 220 місць був відкритий у вересні минулого року за участю Президента України. Директор ДНЗ Наталя Тільна провела екскурсію для гостей. І кожне наступне приміщення вражало більш за попереднє. Тут і простора обладнана сучасним обладнанням спортивна зала, й величезна світла актова зала, комп’ютерна кімната, де дітки змалечку привчаються культурі правильного користування електронними та Інтернет ресурсами. Для оздоровлення та профілактики дітей в садочку обладнана сольова кімната та зимовий сад. Сучасні ігрові майданчики з власними бесідками для кожної з 12 груп дитячого закладу. Одним словом – не садочок, а мрія для кожної дитини та її батьків.
Підсумовуючи результати заходу, можна з впевненістю сказати, що учасники і з Дніпропетровської, і з Запорізької області були приємно вражені побаченим та почутим у Слобожанській ОТГ. Звичайно, не в кожної потенційної громади є такі ж ресурси, щоб досягнути подібних успіхів. Але коли є такий орієнтир, задано високі стандарти, коли власними очима бачиш такі вражаючі результати, з’являється натхнення та впевненість, що шлях децентралізації приведе кожне село, селище чи місто України до добробуту та процвітання.