23 / Березень, 2017
Асоціація міст України бере активну участь у розробці законодавчої та нормативної бази, необхідної для реформування галузі освіти. Про це аналітик АМУ Людмила Мозгова розповіла у програмі «Гість в студії» на ТРК ЕРА.
Представники Асоціації входять до складу робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону «Про освіту» та міжвідомчої робочої групи, яка працює над вдосконаленням формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами на 2018 рік. «Наше завдання – забезпечити щоб повноваження органів місцевого самоврядування як засновників закладів освіти були дотримані, щоб були захищені права здобувачів освіти, тому що вони є представникам громад, і права педагогічних працівників були реалізовані повною мірою», – зазначила Людмила Мозгова. Вона наголосила, що позиція АМУ щодо формули розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами збігається з пропозиціями міжнародних експертів, які також входять до робочої групи. «Освітня субвенція має покривати видатки не лише на заробітну плату вчителів, а й оплату праці непедагогічних працівників та інші видатки. Те, що на сьогодні Міністерство фінансів відмовилося фінансувати», – говорить Людмила Мозгова.
Крім того, АМУ висловила свої пропозиції та зауваження щодо законопроекту, який вносить зміни до Закону України «Про дошкільну освіту». «Асоціація звернулася до Міністерства освіти і науки, і наша позиція була врахована при доопрацюванні цього документу. Зокрема, спрощено процедуру реорганізації дошкільного навчального закладу», – зазначила Людмила Мозгова.
Галузь: