Веснянська ОТГ планує перевести школу з держвласності на баланс ОТГ і ввести систему харчування 50х50

 

У 2017 році голова Веснянської ОТГ Леонід Мухарський планує перевести Веснянську школу, яка є державною власністю, на баланс ОТГ для того, щоб заробітні плати персоналу залежали повністю від бюджету об’єднаної громади, до того ж співробітники ЗОШ будуть захищені соціально. Крім цього, ОТГ зможе підвищувати ефективність і розвиток шкільної програми, удосконалювати школи і наблизити освіту до європейського рівня.
«Заробітну плату вчителів повністю фінансує держава. В цьому році до 1-ого червня ми плануємо перевести Веснянську ЗОШ на баланс ОТГ і виплачувати вчителям заробітну плату з бюджету громади. З березня місяця буде створено відділ освіти, а школи – повністю в нашому підпорядкуванні (рішенням сесії). Сьогодні в школі діє своєрідна система, – потрібно, щоб діти-випускники отримали дипломи, відповідно, раніше червня ми не зможемо перевести школи на свій баланс, тому що перервемо процес підготовки до випуску (атестати вже замовлені). До того ж не можна міняти юридичну особу школи. Також треба отримати ліцензію на атестацію і проведення іспитів. У селі Михайлівка вже є відділення освіти, зараз проводиться конкурс на начальника відділення. В принципі, у Весняному і до об’єднання в ОТГ бюджет був непоганим в порівнянні від бюджету в Надбузьке», – пояснив Леонід Мухарський.
Крім того Веснянська ОТГ прийняла рішення, що з 1-ого по 11-ті класи харчування буде оплачуватися за системою 50х50. У той час як в інших школах Миколаївського району тільки з 1-х по 4-ті класи діти харчуються безкоштовно.
«Є закон України, який говорить про те, що школярі 1-4 класів харчуються за рахунок місцевого бюджету, а за дітей 5-11 класів батьки повинні платити. Систему фінансування потрібно вирівняти. Крім пільгових категорій (пільгові – 100% сільська рада) 50% платять батьки, 50% оплачує сільська рада (зараз ОТГ), з 1-і по 11-ті класи», – зазначив Леонід Мухарський.
У професійно-технічних навчальних закладах за рахунок бюджетних коштів харчуванням забезпечуються учні з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа, а також дітей-інвалідів/інвалідів I-III груп та дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям».
«Годувати всіх дітей - це важко для бюджету. Але тут постає соціальне питання. У дитячих садках Весняної ОТГ, наприклад, харчування зараз теж 50х50», – розповів Леонід Мухарський.
Область: 
Миколаївська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)