03 / Березень, 2017
1-2 березня у Львові проходив навчальний візит на тему «Організація надання освітніх послуг та проведення навчально-методичної роботи в закладах освіти». Цей захід відбувся у рамках національної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів» (Проекту USAID ПУЛЬС).
Представники міст з майже всіх областей України у перший день візиту дізналися про місцеві освітні проекти та досвід їх фінансування.
Другий день заходу розпочався із візиту до початкової школи «Джерельце», де освітяни ознайомилися з досвідом втілення Концепції нової української школи на практиці. «Ми прагнемо створити комфортне емоційне середовище для дітей та прагнемо, щоб наші діти йшли до школи з бажанням, поважали себе та інших, росли творчими та впевненими у собі, вміли вирішувати проблеми та вільно висловлювати свою думку», – зазначила директор школи Світлана Мазур. Учасники візиту, окрім діалогу з керівником закладу, відвідали інтерактивні уроки, під час яких навчальний процес здійснювався з використанням індивідуальних планшетів із навчальними програмами.
Після цього учасники навчального візиту відвідали Львівську класичну гімназію при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Директор гімназії Юрій Джала розповів про методичні новації, що використовують педагоги у своїй роботі, зокрема, про використання інтерактивних технологій під час викладання предметів. Окрім того, він детально відповів на запитання щодо аутсорсингу послуг із харчування дітей у навчальному закладі. «Аутсорсинг в освіті – це перспектива для забезпечення автономізації навчального закладу. Передання повноважень із харчування дітей коледжу харчових технологій є цікавою формою співпраці, яку ми бачимо у Львові. Так, коледж одержує базу для проведення навчальної практики, а керівник школи спрямовує свої зусилля не на господарську діяльність, а на забезпечення якості навчально-виховного процесу. Цей досвід заслуговує на поширення», – зазначила аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова.
Наприкінці зустрічі учасники обмінялись враженнями та озвучили ідеї, які можуть втілити з практики освітньої системи Львова у себе на місцях. Також звучали слова подяки на адресу господарів заходу та Асоціації міст України за створені можливості для знайомства із оригінальними освітніми проектами та професійного спілкування.
Галузь: