03 / Березень, 2017
1-2 березня у Львові проходив навчальний візит на тему «Організація надання освітніх послуг та проведення навчально-методичної роботи в закладах освіти». Цей захід відбувся у рамках національної програми обмінних візитів для посадових осіб органів місцевого самоврядування «Маршрути успіхів» (Проекту USAID ПУЛЬС).
Представники міст з майже всіх областей України у перший день візиту дізналися про місцеві освітні проекти та досвід їх фінансування.
Другий день заходу розпочався із візиту до початкової школи «Джерельце», де освітяни ознайомилися з досвідом втілення Концепції нової української школи на практиці. «Ми прагнемо створити комфортне емоційне середовище для дітей та прагнемо, щоб наші діти йшли до школи з бажанням, поважали себе та інших, росли творчими та впевненими у собі, вміли вирішувати проблеми та вільно висловлювати свою думку», – зазначила директор школи Світлана Мазур. Учасники візиту, окрім діалогу з керівником закладу, відвідали інтерактивні уроки, під час яких навчальний процес здійснювався з використанням індивідуальних планшетів із навчальними програмами.
![](/sites/default/files/img_20170302_094719.jpg)
![](/sites/default/files/img_20170302_092139.jpg)
![](/sites/default/files/img_20170302_100545_0.jpg)
Після цього учасники навчального візиту відвідали Львівську класичну гімназію при Львівському національному університеті імені Івана Франка. Директор гімназії Юрій Джала розповів про методичні новації, що використовують педагоги у своїй роботі, зокрема, про використання інтерактивних технологій під час викладання предметів. Окрім того, він детально відповів на запитання щодо аутсорсингу послуг із харчування дітей у навчальному закладі. «Аутсорсинг в освіті – це перспектива для забезпечення автономізації навчального закладу. Передання повноважень із харчування дітей коледжу харчових технологій є цікавою формою співпраці, яку ми бачимо у Львові. Так, коледж одержує базу для проведення навчальної практики, а керівник школи спрямовує свої зусилля не на господарську діяльність, а на забезпечення якості навчально-виховного процесу. Цей досвід заслуговує на поширення», – зазначила аналітик Асоціації міст України Людмила Мозгова.
![](/sites/default/files/img_20170302_110231_0.jpg)
![](/sites/default/files/img_20170302_123433.jpg)
Наприкінці зустрічі учасники обмінялись враженнями та озвучили ідеї, які можуть втілити з практики освітньої системи Львова у себе на місцях. Також звучали слова подяки на адресу господарів заходу та Асоціації міст України за створені можливості для знайомства із оригінальними освітніми проектами та професійного спілкування.
Галузь: