Успіхи децентралізації: у Клепачівській громаді ремонтують школи, дороги та проводять вуличне освітлення

Клепачівська сільська об’єднана територіальна громада - одна із перших утворених на Полтавщині. Вже понад рік громада живе за новими правилами гри з державою та може похвалитися успішними результатами.

Минулого року Клепачівська об’єднана територіальна громада реалізувала 11 проектів, завдяки чому змогла суттєво покращити якість життя населення. Про основні з них консультант проекту ПУЛЬС Полтавського регіонального відділення АМУ, поговорила із головою громади Миколою Новоселецьким та його заступницею Лесею Лопатою.

shkilnyj-avtobus

Майбутнє за сучасними школами

Можу виділити кілька основних напрямків, за якими ми спрямували наші основні зусилля. Це – вуличне освітлення, оснащення комунального господарства, частковий ремонт доріг. Та найбільше уваги приділялося освітнім навчальним закладам громади. Зокрема,  ми замінили старі дерев’яні вікна на сучасні металопластикові у Клепачівському НВК, Вергунівській ЗОШ І-ІІ ступенів, а також в бібліотеках та клубах громади, – розповідає Микола Новоселецький.

Загалом у школах замінено 124 вікна. На приведення приміщень шкіл в належний стан із субвенції витрачено майже 1 мільйон гривень.

Завдяки активній участі в різних проектах Клепачівська ОТГ придбала шкільний автобус. При цьому з місцевого бюджету на цю купівлю було витрачено лише 142 тис грн, а решту коштів – 1170 тис грн громада отримала із Державного фонду регіонального розвитку (ДФРР), де проект було визнано переможцем, та ще 108 тисгрн – із коштів державної субвенції. Цього року планують продовжувати роботу по ремонту шкіл.

Ми подали три проекти у ДФРР. Всі три спрямовані на навчальній заклади. Плануємо створити опорний навчальний заклад на базі Шишаківської ЗОШ І-ІІІ ступенів. Тож один проект спрямований на встановлення блочно-модульної котельні на альтернативному опаленні в Шишаківській школі. Інший – на придбання спортивного інвентарю, філологічного кабінету з мультимедійною дошкою, проектором та заміну старих шкільних меблів на нові в Шишаківській школі. І третій проект – капітальний ремонт покрівлі та термомодернізація цього закладу, – говорить Леся Лопата.

Частину коштів – 382,6 тисячі гривень також спрямовано на проведення капітальних ремонтів Вергунівського, Шишаківського та Новачиського закладів культури.

kapitalnyj-remont-klepachivskoho-nvk

На час створення громади лише 25% вулиць освітлювалися, нині таких – 60%

Чимало уваги в громаді приділяли вуличному освітленню. Відтак, проведено вуличне освітлення в селах Шишаки, Новачиха, Іващенки, Павлівка та Клепачі на загальну суму 886,8 тис грн.

–На момент об’єднання лише 25% сільських вулиць були з вуличними ліхтарями. Нині в селах нашої громади 60% вулиць освітлені і цю роботу плануємо продовжувати, – розповідає Леся Лопата. – Принаймні ще 20% вулиць,згідно плану соціально-економічного розвитку,буде освітлено. Вже заклали необхідні кошти у бюджет на цей рік.

kapitalnyj-remont-z-zaminoyu-vikon-po-verhunivskij-zosh-i-ii-stupeniv

Варто відмітити, що в Клепачівській ОТГ не просто встановлюють нові ліхтарі, а замінюють електролінії, лампи і засоби обліку на сучасні, щоб витрати електроенергії були меншими. Тож вуличні ліхтарі обладнані новими лампами, які значно менше споживають електричної енергії, оскільки їхня потужність менша у два з половиною рази, ніж у тих, що були до цього.

Велика робота була проведена в Клепачівській громаді по розбудові комунального підприємства «Комунсервіс», яке відповідає за належний благоустрій.

Ми змогли оснастити наше комунальне господарство сучасною технікою: придбали трактор, причіп, косилку, сніговий відвал, культиватор, плуг та машину для посипання доріг на загальну суму 795,0 тис грн, – зазначив голова Клепачівської об’єднаної територіальної громади.

Також частина коштів минулого року була спрямована на капітальний ремонт окремих відрізків дороги. Цю роботу будуть продовжувати й цьогоріч.

kapitalnyj-remont-dorih

Про правильно обраний шлях та успіхи Клепачівської громади свідчить й те, що тут постійно приймають гостей як з Полтавщини, так і інших регіонів ( Гадяцький, Пирятинський, Полтавський райони нашої області та з Харківської області).

Нині у громаді не приховують, що на шляху до якісних змін доводиться стикатися з різними проблемами: недовершеність існуючого законодавства, недостатня кількість роз’яснень стосовно діяльності саме ОТГ, переважно це стосується кадрової роботи, проте в тому, що обрали правильний вектор розвитку, сумнівів немає.

Полтавське Регіональне відділення Асоціації міст України

ДЖЕРЕЛО

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)