15 / Лютий, 2017
Аналітик Асоціації міст України Олег Гарник в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK розповів про те, що  відповідно до Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» (№ 417-VIII) саме співвласники багатоповерхівки мають відповідати за спільне майно – ліфти, дахи, підвали, сходова клітка тощо. 
Але недоліком безкоштовної приватизації квартир є необізнаність жителів про те, що їхня власність не закінчується порогом лише квартири. «Українці мають зрозуміти, що власність зобов’язує. Наприклад, якщо створено ОСББ і в будинку зламався ліфт, то власники будинку повинні самостійно його відремонтувати чи замінити. ЖЕК до власності ліфтів немає жодного відношення, він лише обслуговує їх», – зазначив Олег Гарник. Подібна практика існує в європейських країнах: якщо людина купує квартиру, то вона стає співвласником і всього будинку – частини сходової клітки, прибудинкової території тощо. «Ще з Радянського Союзу люди звикли, що за них все зробить держава, начальник ЖЕКу чи хтось інший. Тому нині українці не усвідомлюють, за що відповідають», – говорить Олег Гарник.
Крім плати за утримання будинку та прибудинкової території, власники квартир мають акумулювати кошти на ремонти ліфтів, даху тощо. Звісно, коштує все це недешево. Тому, як зазначив Олег Гарник, органи місцевого самоврядування допомагають людям у вирішенні подібних проблем. Існують спеціальні програми, виділяються кошти з місцевих бюджетів, впроваджуються проекти за участю донорів тощо.
 
Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)