Про реконструкцію школи, відкриття амбулаторії, ЦНАПу та груп у дитсадочку – історія успіху Вишевицької сільської ОТГ

 

За перший рік свого життя громада довела свою спроможність. І це - основне досягнення Вишевицької громади за минулий рік, - вважає заступник голови сільської ОТГ Володимир Мартинюк.

«Вишевицьку ОТГ першочергово визнавали як неспроможну, проте ми довели своє право існувати не лише як громада, а й якісно розвиватися. Цей рік показав, що статус ОТГ відкриває нові можливості – пріоритетного залучення коштів ДФРР. Зокрема, в нашій громаді за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку реалізовано проект термосанації загальноосвітньої школи, яка вже в цьому році стала опорним закладом», - зауважив посадовець.

Кошторисна вартість об’єкта «Реконструкція (енергоефективна термосанація) Вишевицької ЗОШ І-ІІІ ступенів с.Вишевичі Радомишльського району Житомирської області» становить 3672,974 тис грн., де кошти державного бюджету – 3305,974 тис грн., співфінансування з місцевого бюджету в розмірі 10% - 367,300 тис грн.

В.Мартинюк також зазначив, що залучені кошти субвенції на розвиток інфраструктури громади – суттєва допомога для ОТГ.

«Оскільки наша громада невелика за розміром, одна з найменших в Житомирській області та Україні, де населення складає близько 3200 мешканців, об’єдналося 4 колишні сільські ради і 5 населених пунктів, і на таку громаду ми отримали державної субвенції трохи більше 3 млн грн. За рахунок цих коштів ми реалізували 2 проекти – термосанація амбулаторії в с.Вишевичі та створення ЦНАПу, де вже працюють державні реєстратори. Також за рахунок коштів закінчуємо термосанацію загальноосвітньої школи с.Ірша, де перекрито дах, добудовано спортзал із санвузлом та роздягальнею», - поінформував заступник голови Вишевицької ОТГ. 

Крім можливості залучення коштів державного фонду, субвенцій, значно зросли власні доходи Вишевицької громади, завдяки чому лише на галузь освіти виділено більше 1,5 млн грн., по програмі співфінансування «30х80» закуплено шкільний автобус, у Вишевицькій ОТГ створена опорна школа. А після створення опорного навчального закладу з обласного бюджету було виділено більше 600 тис грн на обладнання кабінетів.

В об’єднаній громаді мешканці усіх населених пунктів - рівні, тому у кожному селі реалізуються певні проекти, а не лише у центрі громади. Так, у селі Межирічка, де не було дитячого садка, реорганізували початкову школу, створивши НВК. Відтак, у закладі з’явилась 1 група дитячого садка. На перспективу, якщо з’явиться потреба там можна відкрити ще одну групу для дошкільнят.

«Якщо говорити про структуру надходжень громади – основне податок з доходів фізичних осіб та від оренди землі. Тому сподіваємось на пришвидшення процесу передачі земель за межами населених пунктів в управління громад. Тоді ми зможемо якісно використовувати усі можливості по наповненню місцевого бюджету. Тому що громада, яка живе не лише сьогоднішнім днем, а дивиться у майбутнє, не очікує від держави одноразових грошових вливань (хоча вони не завадять ніколи), а прагне повноцінно і самостійно формувати та наповнювати свій бюджет», - запевнив В. Мартинюк.

 

Область: 
Житомирська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)