У Миколаєві впроваджують еко-ініціативу для паркових зон міста

В одному з миколаївських парків встановили чотири компостери для переробки опалого листя, скошеної трави та органічних відходів на біогумус. Це перша подібна ініціатива в паркових зонах міста.
Компостер – це чотирикамерний дерев’яний контейнер, розміром півтора метра заввишки, півтора — завширшки. Біогумус, який утоворюється внаслідок переробки опалого листя, скошеної трави та органічних відходів мікроорганізмами ― це збалансоване, якісне добриво природного походження.
Найголовнішим є те, що компостування дає можливість уникнути шкідливого для людини та довкілля спалювання залишків органіки, а при правильному компостуванні ще й можна отримати безкоштовні добрива.
«Компост ми використовуємо підгодовування для рослин. Органічне добриво ми можемо підсипати під дерева, під рослини, під кущі, які в нас є, щоб була циклічність», — зазначає Олена Доргаліс, начальниця дільниці парку «Ліски», де випробували таку ініціативу.
Також бокси для компостування були доповнені допоміжними банерами з QR-кодами із порадами щодо правильного проведення компостування. Деякі з них вже почали наповнювати самі мешканці міста.
За основу взятий досвід компостування органічних відходів у зелених зонах міста Львова. У такий спосіб у місті можна популяризувати децентралізоване компостування залишків рослин та опалого листя, яке не потраплятиме на смітники, а перероблятиметься й використовуватиметься для потреб парку.
Область: 
Миколаївська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)