Перша об’єднана громада на Херсонщині - Кочубеївська - робить життя земляків комфортнішим

Доки мешканці глибинки на Херсонщині роздумують, із ким їм вигідніше об’єднатися і чи треба на це погоджуватися взагалі, перша в краї об’єднана територіальна громада з центром у селі Кочубеївка Високопільського району вже робить життя земляків кращим та комфортнішим.

Мешканці 14 невеликих сіл, які ввійшли в ОТГ, визначили, що одним із найголовніших пріоритетів для розвитку об’єднання, має бути ремонт доріг.

Цьогоріч кочубеївці за результатами перевиконання свого бюджету отримали майже шість мільйонів гривень надходжень замість попередньо запланованих 3,7 мільйона гривень. 1,6 мільйона з них пустили саме на дороги. До того ж не ями латали, а переробляли покриття заново. Звісно, на все не вистачило: капітально відремонтували вулицю та провулок у самій Кочубеївці і ще по вулиці в селах Орлове та Заградівка. Обирали такі ділянки, куди ремонт «не діставався» десятиліттями навіть за часів СРСР! І вирішували, куди спрямувати кошти, саме громадою, а не на рівні ради.

— Старости сіл обійшли людей, розпитали, яку вулицю найперше ремонтувати треба. Потім ознайомили зі своїми побажаннями виконком та депутатів. І їх затвердили на сесії. Далі будемо так само вирішувати, куди вкладати гроші, — каже голова Кочубеївської ОТГ Іван Дудар.

Досягнення першої об’єднаної територіальної громади Херсонщини справді вражають. Від часу створення об’єднання минуло трохи більш як рік. А встигли чимало: капітально відремонтували п’ять фельдшерсько­ акушерських пунктів, зробили освітлення на дев’яти вулицях семи сіл, створили власний пункт первинної медико­ санітарної допомоги, щоб із райцентру «швидку допомогу» по півгодини і більше не чекати.

Наступного року також хочуть витратити на ремонт доріг мало не половину бюджету —  майже три мільйони гривень. Адже без гарних доріг гарного життя не буває. А Кочубеївська громада хоче жити гарно. І все в селян вийде, впевнені вони.

Джерело: "Голос України"

 

Область: 
Херсонська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)