02 / Листопад, 2020

 

До «червоного» рівня епідемічної небезпеки з 2 листопада буде віднесено 112 адміністративних одиниць, тоді як наразі він діє у 100 містах і районних центрах. Відповідне рішення прийняла Державна комісія з питань ТЕБ та НС на своєму засіданні 30 жовтня.  Усі - через перевищення показника захворюваності за останні 14 днів у 320 осіб на 100 тисяч населення. За останній тиждень до «червоного» рівня епідемічної небезпеки потрапили ще 2 обласні центри - місто Житомир та місто Ужгород, із рівнем захворюваності у 368 та 423 особи на 100 тисяч населення відповідно.

Натомість міста Тернопіль і Сєвєродонецьк перейшли із «червоного» на «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки. «Місто Тернопіль - це приклад того, як дотримання встановлених обмежень і контроль за їхнім дотриманням місцевою владою, дозволили перейти із «червоного» до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки», - сказав Міністр.

Загалом до «червоного» рівня потрапляють 11 обласних центрів: Житомир, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Хмельницький, Чернігів, Харків, Ужгород, Миколаїв, Полтава та Суми.

«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки з наступного тижня діятиме у 489 адміністративних одиницях, що на 52 більше, ніж на поточному тижні. Зокрема, у 13 обласних центрах: Вінниці, Луцьку, Тернополі, Львові, Дніпрі, Краматорську, Запоріжжі, Кропивницькому, Сєвєродонецьку, Одесі, Херсоні, Черкасах та у Києві.

До «жовтого» рівня епідемічної небезпеки потрапили 14 адміністративних одиниць, що на 39 менше, ніж за рішенням комісії від 23 жовтня.

У цілому по країні до базового «зеленого» рівня епідемічної небезпеки віднесено всього 2 адміністративні одиниці - це Горностаївський та Скадовський райони Херсонської області.

Обмеження «червоного» рівня встановлюються із залученням керівників органів місцевого самоврядування. Детальніше - у  інфографіці Засідання Центральної комісії ТЕБ та НС проводитись щотижня. За результатами аналізу ситуації в регіонах визначатються рівні розповсюдження коронавірусу. Епідемічні показники на рівні районів та міст обласного значення за посиланням.

Асоціація міст звертає увагу органів місцевого самоврядування на необхідністть забезпечення в громадах дотримання вимог карантину.  Запобігти хворобі набагато дешевше ніж лікувати коронавірусну хворобу та її ускладнення.  

Захиститися від вірусних інфекцій можна наступним чином:

 

  • Зміцнювати імунітет та слідкувати за самопочуттям.

  • Повноцінно харчуватися, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.

  • У разі появи перших симптомів ГРВІ потрібно невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря.

  • Мити часто руки з милом упродовж 20-ти секунд.

  • Користуватися антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.

  • Уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ.

  • З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.

  • Термічно обробляти продукти.

  • Не їсти сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.

  • Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота.

Дотримання простих правил дозволить уникнути захворювання.

При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)