До «червоного» рівня епідемічної небезпеки з 2 листопада буде віднесено 112 адміністративних одиниць, тоді як наразі він діє у 100 містах і районних центрах. Відповідне рішення прийняла Державна комісія з питань ТЕБ та НС на своєму засіданні 30 жовтня. Усі - через перевищення показника захворюваності за останні 14 днів у 320 осіб на 100 тисяч населення. За останній тиждень до «червоного» рівня епідемічної небезпеки потрапили ще 2 обласні центри - місто Житомир та місто Ужгород, із рівнем захворюваності у 368 та 423 особи на 100 тисяч населення відповідно.
Натомість міста Тернопіль і Сєвєродонецьк перейшли із «червоного» на «помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки. «Місто Тернопіль - це приклад того, як дотримання встановлених обмежень і контроль за їхнім дотриманням місцевою владою, дозволили перейти із «червоного» до «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки», - сказав Міністр.
Загалом до «червоного» рівня потрапляють 11 обласних центрів: Житомир, Івано-Франківськ, Чернівці, Рівне, Хмельницький, Чернігів, Харків, Ужгород, Миколаїв, Полтава та Суми.
«Помаранчевий» рівень епідемічної небезпеки з наступного тижня діятиме у 489 адміністративних одиницях, що на 52 більше, ніж на поточному тижні. Зокрема, у 13 обласних центрах: Вінниці, Луцьку, Тернополі, Львові, Дніпрі, Краматорську, Запоріжжі, Кропивницькому, Сєвєродонецьку, Одесі, Херсоні, Черкасах та у Києві.
До «жовтого» рівня епідемічної небезпеки потрапили 14 адміністративних одиниць, що на 39 менше, ніж за рішенням комісії від 23 жовтня.
У цілому по країні до базового «зеленого» рівня епідемічної небезпеки віднесено всього 2 адміністративні одиниці - це Горностаївський та Скадовський райони Херсонської області.
Обмеження «червоного» рівня встановлюються із залученням керівників органів місцевого самоврядування. Детальніше - у інфографіці Засідання Центральної комісії ТЕБ та НС проводитись щотижня. За результатами аналізу ситуації в регіонах визначатються рівні розповсюдження коронавірусу. Епідемічні показники на рівні районів та міст обласного значення за посиланням.
Асоціація міст звертає увагу органів місцевого самоврядування на необхідністть забезпечення в громадах дотримання вимог карантину. Запобігти хворобі набагато дешевше ніж лікувати коронавірусну хворобу та її ускладнення.
Захиститися від вірусних інфекцій можна наступним чином:
Зміцнювати імунітет та слідкувати за самопочуттям.
Повноцінно харчуватися, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
У разі появи перших симптомів ГРВІ потрібно невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря.
Мити часто руки з милом упродовж 20-ти секунд.
Користуватися антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.
Уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ.
З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
Термічно обробляти продукти.
Не їсти сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.
Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота.
Дотримання простих правил дозволить уникнути захворювання.
При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.