05 / Жовтень, 2020

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.07.2020 №641 «Про встановлення карантину та запровадження посилених протиепідемічних заходів на території із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» залежно від епідемічної ситуації в регіоні або районі чи місті обласного значення може бути встановлений рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19.

“Жовтий”, “помаранчевий” або “червоний” рівень епідемічної небезпеки встановлюється на території регіону, в якому наявне значне поширення COVID-19.

Регіоном із значним поширенням COVID-19 вважається регіон, в якому наявна хоча б одна з таких ознак:

  • завантаженість ліжок у закладах охорони здоров’я, визначених для госпіталізації пацієнтів з підтвердженим випадком COVID-19, становить більш як 50 відсотків протягом п’яти днів підряд;
  • середня кількість тестувань методом полімеразної ланцюгової реакції та імуноферментного аналізу становить менш як 24 тестування на 100 тис. населення протягом останніх семи днів;
  • показник захворюваності на COVID-19 за 14 днів на 100 тис. населення перевищує базовий рівень захворюваності.
  • коефіцієнт виявлення випадків інфікування COVID-19 становить понад 11%;
  • показник зростання кількості випадків COVID-19 становить понад 10%.

Рішення про послаблення “червоного”, “помаранчевого” та “жовтого” рівня епідемічної небезпеки не може бути переглянуто раніше ніж через 14 днів з дня встановлення такого рівня епідемічної небезпеки. Державна комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій оновила поділ регіонів за рівнем епідемічної небезпеки. З 5 жовтня 2020 року "червоний" рівень небезпеки зберігається у м. Тернопіль, м.Канів Черкаської області. Канів потрапив до «червоного» рівня у зв’язку з тим, що у місті зафіксовано найвищий рівень захворюваності - 671 випадок на 100 тисяч населення, при загальнонаціональному рівні у 123 випадки. 

До «помаранчевого» рівня епідемічної небезпеки віднесено 126 адміністративних одиниць, що на 15 більше, ніж минулого тижня, в тому числі 12 обласних центрів — Вінниця, Луцьк, Дніпро, Івано-Франківськ, Ужгород, Львів, Миколаїв, Полтава, Суми, Хмельницький, Харків, Чернівці.

«Жовтий» рівень епідемічної небезпеки, за словами головного санітарного лікаря, буде буде встановлено у 274 адміністративних одиницях, що на 15 більше, ніж тижнем раніше, в тому числі він продовжуватиме діяти в місті Києві. До «зеленого» рівня віднесено 215 адміністративних одиниць. Найбільш негативну тижневу динаміку показують три міста — Харків, Полтава і Суми, — усі вони перебувають на «помаранчевому» рівні. Сумарно зростання нових виявлених випадків тиждень до тижня в цих трьох містах складає більше 40% усього тижневого зростання по країні. Також негативну тижневу динаміку до зростання захворюваності демонструють міста Вінниця, Луцьк, Чернівці, Рівне, Чернігів, Запоріжжя та Черкаси, а також Слов’янський район Донецької області. Детальніше  - у інфографіці.

Центральна комісія ТЕБ та НС проводить засідання щотижня. За результатами аналізу ситуації в регіонах визначатються рівні розповсюдження коронавірусу. Епідемічні показники на рівні  районів та міст обласного значення за посиланням.

ІНДИКАТОРНІ ПОКАЗНИКИ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ РЕГІОНІВ ЗІ ЗНАЧНИМ ПОШИРЕННЯМ COVID-19 СТАНОМ НА 05.10.2020

 

Дотримання простих правил дозволить уникнути захворювання.

При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)