18 / Червень, 2020
Через зростання кількості хворих Кабінет Міністрів України подовжив дію карантинних обмежень до 31 липня 2020 року. Відповідне рішення Уряд ухвалив на засіданні в середу, 17 червня, шляхом внесення змін в низку актів Кабміну, якими встановлені карантинні обмеження.
За останніх сім днів на коронавірус в Україні захворіли 4853 людини, що є найбільшою кількістю за аналогічні періоди за весь час пандемії в Україні. Прем'єр-міністр зазначив: «Ослаблення карантинних заходів багато хто сприйняв як скасування карантину і маємо такий результат. Коронавірус нікуди не зник і загрози від нього і для нашої медичної системи, і для української економіки, на жаль, не стали меншими. Я розумію, що люди втомилися від карантину в будь-якій формі, проте наразі немає більш ефективного засобу протистояти поширенню вірусу. Закликаю українців не розслаблятись і не відриватись від реальності».
На засіданні був розглянутий оновлений підхід до адаптивного карантину, запропонований МОЗ. Він передбачає можливість посилення карантину в окремих регіонах в залежності від епідемічної ситуації. Крім того, було вирішено змінити графіки початку роботи в певних сферах і галузях. Також пропонувалося розтягнути в часі години пік, коли маси людей в один час рухаються на роботу і завантажують громадський транспорт. Таким шляхом рухалися деякі країни Європи, в Україні також години початку роботи тепер будуть розтягнуті від 8 до 10 ранку і пізніших годин.
Уряд на засіданні чітко зафіксував ті заборони, що діють впродовж карантину. Наприклад, вимога ходити у масці у приміщеннях або обмеження щодо кількості пасажирів у транспорті. «Уряд розуміє – аби такого вимагати, людям потрібно створити умови, за яких вони зможуть дотримуватись карантинних обмежень. Тому звертаюсь до міських голів – випустіть максимальну кількість громадського транспорту на маршрути. За необхідності – розробіть нові. Але люди не повинні стояти в чергах та їхати у переповнених задушливих маршрутках. Це ваша відповідальність як керівників міст, і перевізників, які таке допускають»,- наголосив Прем’єр-міністр. Окремо він звернувся до Міністра інфраструктури з вимогою звернути увагу на те, що робиться у приміських потягах. Денис Шмигаль попросив навести порядок по здійсненню контролю, дотриманню вимоги щодо кількості людей у вагонах, дотриманню масочного режиму та інших заходах, визначених Урядом. Крім того, очільник Уряду звернувся до керівництва Міністерства охорони здоров’я та Міністерства внутрішніх справ з вимогою посилити контроль за дотриманням карантинних правил.
Захиститися від вірусних інфекцій можна наступним чином:
-
Зміцнювати імунітет та слідкувати за самопочуттям.
-
Повноцінно харчуватися, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму.
-
У разі появи перших симптомів ГРВІ потрібно невідкладно звертатися до свого сімейного лікаря.
-
Мити часто руки з милом упродовж 20-ти секунд.
-
Користуватися антисептиком, вміст спирту в якому не повинен бути менше 60-80%.
-
Уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ.
-
З тими, хто має симптоми застуди. Мінімальна дистанція — 1,5 метра.
-
Термічно обробляти продукти.
-
Не їсти сире м'ясо, м'ясні субпродукти та яйця.
-
Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота.
При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю. Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.
Галузь: