28 / Квітень, 2020

 

Станом на 28 квітня 2020 в Україні 9 410 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 239 летальних, 992 пацієнти одужали. За добу зафіксовано 401 новий випадок, з них за останню добу захворіло 94 медики. З усіх захворілих 1843 - медичні працівники, це 19,5%, тобто кожен п’ятий з усіх, у кого лабораторно підтверджено COVID-19. Це найвищий показник серед інших країн.
Захист медичних працівників повинен бути першочерговим заходом зупинення COVID-19. І це має  бути як фізичний, так і матеріальний захист. Асоціація міст України, розуміючи дуже високий ризик поширення коронавірусної інфекції та турбуючись про необхідність забезпечення готовності громад, зібрала від муніципалітетів потребу у засобах індивідуального захисту для медичних працівників. 
Мністерство охорони здоров’я України повідомило, що розглядає можливість регулярного профілактичного тестування на коронавірус усіх медичних працівників, які лікують хворих на COVID-19. Серед варіантів – тестування один раз на п’ять днів. Це передбачено наказом Міністерства охорони здоров`я від 20 квітня 2020 року №953, яким внесено такі зміни до наказу МОЗ України від 28 березня 2020 року №722.
АМУ звернулася до Віце-прем'єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України В.Пристайка із проханням посприяти органам місцевого самоврядування України в протидії світовій пандемії COVID-19. Наприкінці березня АМУ звернулася до Ради донорів з питань децентралізації в Україні із проханням надати допомогу територіальним громадам у боротьбі з COVID-19, надіславши узагальнені потреби відповідних територіальних громад.
АМУ також звернулася до Уряду передбачити видатки з державного бюджету для здійснення додаткових доплат для медичних працівників на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню, локалізацію та ліквідацію спалахів, епідемій та пандемій гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.
Доплати для лікарів встановлені законами та постановами Кабінету Міністрів України мають бути профінансовані через державні програми або відповідні субвенції.
З метою проведення своєчасних розслідувань нещасних випадків/гострих професійних захворювань (інфікування COVID-19) у медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням  професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19 та забезпечення їх соціального захисту Державна служба праці запроваджує гарячу лінію 044 279 03 28 для медичних працівників, які захворіли на COVID-19
 
.
Асоціація міст Україна розіслала громадам-членам АМУ листи-роз’яснення Державної служби України з питань праці (тут) та МОЗ України (тут) щодо проведення своєчасних розслідувань нещасних випадків/гострих професійних захворювань (інфікування COVID-19) у медичних та інших працівників, що пов’язані з виконанням професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження на COVID-19 та забезпечення їх соціального захисту.
З 13 по 20 квітня 2020 року більше 4500 медичних працівників закладів охорони здоров’я громад-членів Асоціації міст України взяли участь у дослідженні, яке проводилося Асоціацією міст України спільно з компанією «Active Group» та Всеукраїнським лікарським товариством, методом заповнення он-лайн анкет медичними працівниками. Загалом опитано 4510 медичних працівників. Презентація дослідження.
Понад дві третини (69,5%) опитаних медичних працівників сказали, що відчувають небезпеку, коли знаходяться на своєму робочому місці. 24,3% медиків описали своє відчуття на робочому місці як «повна небезпека», а 45,2% – як «швидше небезпека». 19,1% сказали про незначне зменшення безпеки, а 6% сказали, що вони цілком у безпеці під час виконання своїх обов’язків. 5,4% респондентів не визначились із оцінкою власної безпеки.
Також у рамках дослідження медики оцінили за 5-ти бальною шкалою рівень забезпеченості свого закладу засобами захисту, які є вкрай актуальними в умовах пандемії.
За отриманими оцінками виявилось, що дві третини медиків не забезпечені захисними окулярами та захисними костюмами. На один бал свою забезпеченість костюмами оцінили 41,4% респондентів, а на два бали – 29%. Окулярами забезпечені на одиницю 40% медпрацівників, а на двійку – 23,3%. Рештою засобів захисту незадовільно забезпечені від третини до понад половини працівників закладів охорони здоров’я (на думку працівників).
Асоціація міст України переконана, що для безпеки та захисту медичних працівників насамперед повинен бути сформований необхідний запас засобів індивідуального захисту у медичних закладах. Проблеми, які виникли в умовах надзвичайної ситуації, вимагають консолыдації зусиль та спільних дій влади національного, регіонального та місцевого рівнів.
При перших симптомах респіраторних захворювань обов’язково зателефонуйте своєму сімейному лікарю.
Залишайтеся вдома! Самоізоляція - найдієвіший спосіб убезпечити себе від інфікування.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)