17 / Жовтень, 2019
16 жовтня Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан взяв участь в ефірі програми Energo Live на телеканалі Еспресо, присвяченій темі початку опалювального сезону 2019-2020 року, а також викликам, які стоять перед громадами під час його проходження.
«Є системні проблеми у сфері житлово-комунального господарства, які не вирішуються, тому перед містами виникають великі перешкоди в проведенні опалювального сезону. Перенаправлення коштів місцевого бюджету на потреби теплопостачальних підприємств не сприяють вирішенню цих проблем. Лише подумайте, коли громада перерозподіляє гроші на погашення боргів, які виникли не з вини місцевої влади, зменшуються видатки на інші важливі сфери – наприклад, оплату праці вчителів та медиків», - акцентував Виконавчий директор АМУ.
Асоціація міст України постійно говорить про те, що необхідно передбачити субвенцію 19 млрд грн з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення різниці в тарифах у комунальних послугах. Ми подавали цю правку до проекту Державного бюджету на 2020 рік. Ці кошти – величезний тягар, що лежить на комунальних підприємствах, який дозволяє енергетичним компаніями тиснути на теплопостачальні підприємства та ставити під сумнів – чи отримають вони номінацію на газ. Така ситуація змушує комунальні підприємства звертатися до муніципалітетів з проханням відшкодувати борг, який виник не з вини громади, а ці кошти можливо надати тільки забравши видатки на інші важливі соціальні сфери, - сказав О.Слобожан.
Також Виконавчий директор АМУ наголосив, що в Україні тепломережі потребують оновлення – 70% з них є зношеними: «Теплопостачальним підприємствам навіть не вистачає коштів на зарплати, а питання інвестиції в оновлення тепломереж взагалі не піднімається, тому що на це немає ресурсів. Бюджетна децентралізація передбачає, що міста мають в першу чергу надати фінанси на оновлення інфраструктури: мереж тепло- та водопостачання, дахів, ліфтів, відновлення благоустрою тощо».
«Держава має забезпечити делеговані повноваження, а не перекладати на громади все більше фінансових повноважень, виправдовуючи це тим, що на місцях ніби то є кошти, оскільки таким чином місцеве самоврядування ніколи не зможе вкладати ресурси у свій розвиток та навіть забезпечити належне фінансування освіти і медицини », - підсумував О.Слобожан.

Галузь: 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)