22 / Березень, 2019

Уряд 20 березня 2019 року затвердив зміни від 20 березня 2019 р. № 238 до постанови Кабінету Міністрів України від 23 січня 2015 р. № 11 “Деякі питання надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам” з метою приведення її положень у відповідність до Бюджетного кодексу України, Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік” та Закону України “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення”.

У Порядку та умовах надання медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам передбачається, що медичні заклади можуть використовувати для надання вторинної медичної допомоги населенню цільові кошти на надання первинної медичної допомоги населенню, не використані станом на 1 січня 2019 року; цільові кошти для медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб, які передбачено в обласних бюджетах, розподіляти між місцевими бюджетами адміністративно-територіальних одиниць відповідної області.

Відповідно обласні, Київська міська та районні державні адміністрації здійснюватимуть розподіл цільових видатків для медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб, які передбачені в обласних бюджетах, між місцевими бюджетами адміністративно-територіальних одиниць відповідної області.

Також внесено зміни від 20 березня 2019 р. № 242 до формули розподілу обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2015 р. №618 «Про затвердження формули розподілу обсягу медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам», що сприятиме реалізації пілотного проекту у Полтавській області, поліпшенню медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб, організації роботи працівників з кваліфікацією “парамедик”, “екстрений медичний технік” і лікарів з медицини невідкладних станів.

Зокрема зазначено, що під час формування та затвердження відповідних місцевих бюджетів на планований бюджетний період не допускається зменшення обсягу цільових коштів, крім іншого, для медичного обслуговування внутрішньо переміщених осіб, підвищення рівня оплати праці працівників з кваліфікацією “Парамедик”, “Екстрений медичний технік” та лікарів з медицини невідкладних станів, які пройдуть підвищення кваліфікації у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та м. Києві, та для  Полтавської області для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги до 1 квітня 2019 р. та третинної (високоспеціалізованої), екстреної медичної допомоги.

Аналітичний центр АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)