«За громадами – майбутнє»

Комиш-Зорянська ОТГ  за рік  діяльності сворила Центр надання соціальних послуг та Центр первинної медико-санітарної допомоги

Які перспективи відкривають зміни, що ініціювала держава для місцевого самоврядування? Що уже зроблено за останні місяці? На ці та інші запитання редакції газети «Рідний край» відповідає Комиш-Зорянський селищний голова Ігор Вікторович Гнатуша.

На нинішньому етапі в Україні важливу роль відіграє реформування місцевої влади, а саме: децентралізація її. Все це повинне сприяти передачі владних повноважень територіальним органам, забезпеченню широкої участі громадян в управлінні справами, задоволенні місцевих потреб. Децентралізація влади має підвищити відповідальність посадових осіб перед громадами, сприяти ефективнішому та якісному управлінню на місцевому рівні.

В Україні процес добровільного об’єднання територіальних громад розпочався у 2015 році. У нашій області було створено шість громад, із них дві – Комиш-Зорянська і Смирновська – у Більмацькому районі.

– Шановний Ігорю Вікторовичу, настільки нам відомо, Комиш-Зорянська об’єднана територіальна громада є однією із найбільших у Запорізькому краї.

– Так, до складу нашої територіальної громади входить десять населених пунктів: Комиш-Зоря, Шевченківське, Труженка, Тернове, Руденка, Благовіщенка, Новокам’янка, Білоцерківка, Черешневе і Ланцеве.
У нас проживає 6720 чоловік. Наша громада є самодостатньою і відповідає усім вимогам методики формування спроможних територіальних громад, затвердженої Урядом України.

– Кілька слів про соціальну інфраструктуру ОТГ. Які створено установи?

– Створюється свій центр пер-винної медико-санітарної допомоги. Штат медичних працівників той самий, додали адмінперсонал (дві неповні ставки). На кінець року розраховуємо придбати чотири автомобілі для сімейних лікарів. Будемо забезпечувати пальним увесь сан-транспорт. На сьогодні придбали комплекти сумок для надання не-відкладної медичної допомоги. Придбано два будинки під фельдшерсько-акушерські пункти у Терновому та Труженці. Купили також дім для лікаря у селі Шевченківське. Із 1 січ-ня 2017 року центр первинної медико-санітарної допомоги запрацює у штатному режимі. Створено комунальну установу «Центр надання соціальних послуг», який обслуговує пенсіонерів поваж-ного віку. Установу очолює В.В.Ливада. Створено освітній медичний кабінет. Це відокремлений підрозділ. 

– Що зроблено у галузях освіти та культури?

– Фінансування освіти – це фінансування нашого майбутнього. У цю сферу додатково виділено 3 млн. грн. Це для того, щоб утримувати школи у нормальному стані. У загальноосвітніх закладах Комиш-Зорі, Благовіщенки та Білоцерківки почали ремонт котелень. У Шевченківській ЗОШ будуть замінені вікна, у Комиш-Зорянській ЗОШ – частина вікон і дверей. Заходи щодо енергозбереження дозволять зекономити кошти на опаленні і т. д. Варто зазначити, що завдяки створенню громади, педагогам повернули 20-процентну набавку до зарплати. Відновлено роботу Ланцівського і Шевченківського будинків культури, раніше ці заклади стояли зачиненими. На Ланцівському СБК лагодимо покрівлю, замінимо вікна і двері. На Шевченківському СБК почнемо із ремонту даху, треба буде замінити і вікна. У закладах культури Білоцерківки і Комиш-Зорі теж намічено провести серйозні ремонти.

– А як реалізується проект Євросоюзу і ПРООН «Місцевий розвиток орієнтований на громаду»?

– На залучені кошти ЄС/ПРООН проведемо ремонт у Благовіщенському СБК, а також ремонт у медустанові Ланцевого. Загалом на ці об’єкти виділено відповідно 500 тис. грн. і 375 тис. грн.

– Які є ще плани?

– Обов’язково налагодимо вивезення сміття, зведемо дитячий майданчик. Розраховуємо на співучасть жителів громади.

– Разом із Смирновським сільським головою О.Я. Романюком Ви побували у відрядженні у Німеччині. Які враження від поїздки – у кількох словах.

– Щоб жити у чистоті і багатстві, треба багато працювати. А ще усі громадян повинні дотримуватися вимог законів і правил. Тоді буде порядок і в економіці, і в благоустрої населених пунктів.

– В Україні уже діє 159 ОТГ. Як громадам виділяють кошти державних субвенцій?

– Помісячно, загалом наша громада отримала вже 7 млн. 612 тис. грн. – із Держбюджету, а також – 833 тис. грн. – з обласного бюджету.

– Щоб Ви рекомендували жителям місцевих рад, які ще не об’єдналися у громади? 

Об’єднання справа добровільна. Я усім раджу об’єднуватися. Коли у районі буде створена третя громада, ми усім районом будемо розвиватися в єдиному законодавчому колі. На мою думку, це буде на користь усім жителям території.

Вересень 2016, газета «Рідний край»

Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)