30 / Жовтень, 2018
25 та 26 жовтня у м. Чернігів представники ОТГ з 19 сільських, селищних та міських ОТГ (з 9 областей України) обговорювали важливі питання, які турбують їх громади та спільно шукали шляхи вирішення. Захід проводився в рамках Проекту USAID «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує АМУ.
З вітальним словом до учасників звернувся секретар Чернігівської міської ради Максим Черненок. Він наголосив на важливості залучень інвестицій у громаду і презентував Чернігів як місто, що постійно працює над інвестиційною привабливістю.
Директор Чернігівського регіонального відділення АМУ Михайло Литвин познайомив присутніх з діяльністю регіонального відділення та ходом реформи з децентралізації в Чернігівській області.
Експерт з правових питань АМУ Інна Скляр розповіла про напрацювання Асоціації міст України та закликала спільними зусиллями вирішувати проблеми ОТГ і звертатися до АМУ.
Усього в перший день обговорювалися чотири блоки питань. Перший був присвячений залученню коштів до державного бюджету, проектам міжнародної технічної допомоги та інвестицій до ОТГ.
Заступник Веселівського сільського голови Олексій Дяченко звернув увагу присутніх на можливостях залучення різних проектів у громаду. Він продемонстрував досягнення Веселівської ОТГ.
Голова Пісківської ОТГ Анатолій Рудніченко презентував свою громаду, розповів про проведення закупівель для проведення поточних ремонтів.
Консультант з бюджетних питань Чернігівського РВ АМУ Микола Силенко зосередив увагу учасників на особливостях публічних закупівель, тонкощах роботи із системою Прозоро і надав рекомендації, як захистити закупівлі від недобросовісних учасників (презентація).
У ході першої частини Секції відбулося жваве обговорення серед учасників. Зокрема Інна Скляр запропонувала учасникам поділитися досвідом, де шукати можливості для інвестицій, як розробляти проекти.
Юрій Стальніченко - секретар Менської міської ради - відкрив наступний блок питань і познайомив учасників з питаннями енергоефективності в громадах, діяльністю енергоменеджерів та можливостями еско-договорів (презентація). Олексій Дяченко продовжив тему енергоефективності та продемонстрував присутнім відеоролик. Учасники Секції переконалися, що навіть в новозбудованих будинках можуть бути великі енерговтрати, тому ще на початку планування будівництва необхідно впроваджувати заходи з енергоефективності (презентація).
Заступник Вакулівського сільського голови Інна Саранчук продемонструвала, як розвивається її ОТГ, зосередившись на досягненнях громади після об’єднання (презентація).
Третій блок питань розкрила аналітик з питань земельних ресурсів та комунального майна АМУ Тетяна Медвецька. Основну увагу було зосереджено на новаціях земельного законодавства (презентація). Учасники підключилися до обговорення і активно ділилися своїми напрацюваннями.
Не менш активно присутні обговорювали питання захисту прав дітей в ОТГ. Спікером виступила начальник відділу сімейних форм виховання та роботи з багатодітними сім’ями Департаменту забезпечення прав дітей та оздоровлення Мінсоцполітики Інна Гончарук (презентація 1), (презентація 2).
Під час підведення підсумків учасники обговорили проблемні питання та обмінялися досвідом.
Другий день був не менш насиченим. Зранку учасники прибули до Кіптівської ОТГ, де ознайомились з роботою сільського ЦНАПу. Після оглядової екскурсії відбулось жваве обговорення діяльності ЦНАПів і питань запровадження електронного врядування в громадах. Інна Скляр зосередила увагу учасників на законопроекті №9140, яким передбачається запровадження інституту уповноважених юстиції, а також на розробці проекту закону про адміністративну процедуру. Учасники наголосили на необхідності створення єдиного демографічного реєстру та припиненні видачі довідок, які підтверджують проживання.
Обговорення продовжилося у Чернігівському міському ЦНАПі, де начальник управління адміністративних послуг Чернігівської міської ради Микола Овсяник наголосив на необхідності надання швидких послуг і скорочення перебування відвідувачів у ЦНАПі, щоб кожен зміг за лічені хвилини отримати необхідну послугу.
Наприкінці заходу учасники обмінялися досвідом та надали пропозиції щодо подальшої діяльності об’єднаних територіальних громад.
Галузь: