Перша в Україні біо-теплоелектростанція почала працювати у Кам'янці-Подільському

У Кам’янці-Подільському запущено в роботу першу в Україні, третю в Європі та п’яту в світі біо-теплоелектростанцію потужністю 45 МВт, що вироблятиме теплову та електричну енергію на біопаливі.
Будівництво новітньої теплоелектростанції з комбінованим виробництвом теплової та електричної енергії газовими і твердопаливними котлами було розпочато 2015 року в рамках проекту «Підвищення енергоефективності в секторі централізованого теплопостачання», який впроваджується за кредитні кошти Світового банку. На будівництво ТЕС було залучено 23 млн доларів інвестицій.
«Кам’янцю-Подільському вдалося випередити всі міста, що беруть участь у проекті, – розповідає представник команди Світового банку Санду Гідірім із Молдови. – Завдяки злагодженій роботі команді КП «Міськтепловоденергія» вдалося пришвидшити надходження інвестицій, і сподіваємося, цей позитивний довід перейматимуть інші підприємства».
Нова теплоелектростанція стане ефективною альтернативою застарілим потужностям газової ТЕЦ і позбавить місто від газової «залежності». Станція безперебійно забезпечуватиме жителів теплом, яке вироблятиметься з біопалива: соломи, відходів кукурудзи і соняшника, міскантусу, тріски деревини.
Теплоелектростанцію оснащено унікальною турбіною з модулем ОRС (Organic Rankine Cycle – органічний цикл Ренкіна) потужністю 1,8 МВт. Замість водяної пари в системі ОRС випаровуються органічні рідини. Використання установок з модулем ОRС є важливим фактором енергозбереження та покращення екологічної ситуації. Поруч з ТЕС буде розташовано когенераційну електростанцію електричною, яка використовується для комбінованого виробництва електричної та теплової енергії. Низька собівартість енергії, яку виробляють когенераційні установки дозволяє окупити витрати на їх запровадження впродовж 2-3 років.
Після завершення цього проекту місто планує зменшити споживання природного газу на 15,5 млн. куб. м (або 65%). У грошовому еквіваленті – це 115 млн грн. Керівництво сподівається, що повністю проект окупиться за 5 років.
«Ця, одна з найбільших у світі ТЕС, вироблятиме електричну і теплову енергію не з газу, а з альтернативних видів палива. Більше двохсот багатоповерхівок, кілька дитячих садків та шкіл в Кам’янці-Подільському, тобто десь 60 відсотків міста, будуть отримувати тепло саме з альтернативних джерел енергії, які використовуватиме ця ТЕС. Великий «плюс» такої станції в тому, що її використовуватимуть не лише в бюджетній сфері, а й в житловому секторі. Переймати досвід Кам’янця-Подільського, сподіваюся, будуть й інші міста України», - зазначив голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

 

 

Область: 
Хмельницька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)