Новини

06 червня 2023 року експерти Програми Ради Європи «Посилення доброго демократичного врядування і стійкості в Україні» проведуть вебінар на тему «Послуга «єВідновлення»: перша практика» для органів місцевого самоврядування, організований Асоціацією міст України.

Під час вебінару будуть висвітлені практичні аспекти реалізації ЕПП «єВідновлення» відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.2023 р. № 381, а також дотичні проблемні питання.

31 травня 2023 року відбулася онлайн-зустріч представників Ржищівської міської територіальної громади (Київська область) та муніципалітету Забжег (Чеська Республіка).

Захід організовано Асоціацією міст України та Радою європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR) у рамках Проєкту «Сприяння всебічному розвитку громад через аналітику, діалог та міжнародне співробітництво», що фінансується Німецьким товариством Міжнародного співробітництва (GIZ) у рамках Підтримки реформи децентралізації в Україні (U-LEAD з Європою. Фаза II).

В очікуванні виконання Закону України "Про Державний бюджет України на 2022 рік щодо компенсації підприємствам ТКЕ різниці в тарифах"  громади України розпочали підготовку до наступного опалювального сезону 2023/24 рр.

31 травня 2023 року відбулася онлайн-конференція «Місцеве самоврядування на шляху до ЄС», організована в межах проєкту «Транскордонне співробітництво між Україною та Словаччиною - CBC4US» за підтримки грантів EEA.

У конференції взяли участь:

Марош Саган, мер Ціфера (Словаччина);

Петер Янчович, мер П’єштян (Словаччина);

Асоціація міст України повторно звернулася до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля щодо усунення проблем перетину кордону депутатами місцевих рад та посадовцями місцевого самоврядування, створених пунктом 214 постанови Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 року №69 «Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України».

30 травня 2023 року відбулася онлайн-зустріч представників Павлоградської міської територіальної громади (Дніпропетровська область) та муніципалітету Новий Їчин (Чеська Республіка).

На виконання Постанови КМУ від 28 лютого 2023 р. № 174 всі області подали до Міністерства охорони здоров’я проєкти планів розвитку госпітального округу.

Кожна область подала до Міністерства охорони здоров’я проєкт плану розвитку госпітального округу.

Ці проєкти планів будуть розглянуті МОЗ відповідно до затвердженого графіку за областями:

26 травня 2023 року Асоціація міст України провела перший семінар в рамках програми супроводу територіальних громад у процесах відновлення.

Тетяна Мельник, експерт з питань відновлення муніципальної інфраструктури Асоціації міст України, розповіла про нормативно-правове забезпечення планування відновлення територіальних громад, його основні етапи та особливості.

25 травня 2023 року Віталій Кличко, Голова Асоціації міст України, Київський міський голова виступив на засіданні, проведеному Комітетом Регіонів Європейського Союзу у рамках роботи Європейського Альянсу міст і регіонів за відбудову України на тему «Втілення принципів Лугано в життя: посилення ролі місцевої та регіональної влади в процесі відновлення та реконструкції України на шляху до членства в ЄС», що відбувся у м. Брюсель.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)