Єдина електронна система обліку споживання енергоресурсів

Власна інтелектуальна безкоштовна розробка фахівців виконкому Бердянська, єдиний у Запорізькій області, і не тільки, он-лайн інструмент для вільного доступу до інформації, моніторингу та аналізу споживання енергоресурсів. Це величезна, але, водночас, зрозуміла та мобільна база даних, якою користується громада міста. Метою створення сервісу був перехід від несистемного паперового обліку до систематизованого електронного. Облік дав змогу перейти до планомірного та вивіреного зменшення споживання енергоносіїв у бюджетній сфері міста. 

Завдяки впровадженню даної системи вирішено проблему відсутності подібного обліку в місті, відтепер ця інформація систематизована та відкрита для публічного доступу через сайт Бердянської міської ради. Інформація відкрита не тільки для працівників виконкому міста або бюджетних закладів, але й для кожного громадянина. Стало зрозуміло хто, скільки і коли спожив ресурсів, а, найголовніше, - як це спіставляється з його реальними потребами. Також цей інструмент збільшив самодисципліну та відповідальність за стан свого закладу керівників установ, мотивував до енергозбереження та раціонального використання природних ресурсів. Аналізуючи дані щодо споживання енергоносіїв у Бердянську стає очевидним, що використання газу зменшилося на 27,8%, теплової енергії на 21,3%, електроенергії на 14,25%, води на 20,83% у порівнянні з базовим 2013 роком до впровадження системи обліку та енергоменеджменту. 

Як це працює? Щомісяця 75 відповідальних осіб,які визначені наказами керівників установ, вносять дані щодо спожитих ресурсів: газу,електроенергії, теплової енергії та холодної води. Цей процес відбувається впродовж 2-3 днів кожного місяця. Дані вносяться на відповідному сайті, з яких програма будує діаграми, графіки та таблиці, тобто автоматично здійснює обробку усієї інформації. Користувач може виводити інформацію на друк або користуватися нею безпосередньо у системі.

Використані технології: Open Source - Typo3 CMS (content managment system), MySQL DB (data base), PHP (progr. lang.)

Подальший розвиток проекту: показники спожитих носіїв вносити повинні не відповідальні особи, а передаватися автоматично через GSM-модеми на загальноміський сервер.

У Бердянську шукають партнерів та експертів, які допоможуть збільшити мультиплікаційний ефект проекту та впровадити вже безпосередньо дистанційний облік без прямої участі енергоменеджерів на місцях. Ініціатори проекту впевнені, що треба залучити як можна більше міст до процесу моніторингу, без якого не можливе енергозбереження взагалі. Впровадження такого сервісу матиме позитивний вплив на прозорість місцевої влади та довіру до неї громадян.

Джерело

Галузь: 
Тематика: 
Енергозбереження
Регіон: 
Запорізька область
Місто: 
Бердянськ
Відділ інформаційно-комунікаційних ресурсів виконкому Бердянської міської ради
Ловянніков Олександр Валерійович, начальник відділу інформаційно-комунікаційних ресурсів виконкому Бердянської міської ради. https://www.facebook.com/berdyanskcc, http://energy.bmr.gov.ua/, https://twitter.com/berdyanskcc

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)