Створення кластеру «Зелена Корпорація»

            Пропонується проєктування чи модернізація будівель з побудовою теплиць на дахах технічних, жилих споруд  для постачання свіжої овочевої, фруктової продукції, квітів, лікарськіх та екзотичних рослин, грибів місцевому населенні з мінімальними витратами. 

            Даний спосіб представлений у Науковому творі  Назаренка В. І.  та Внукової Н. М. «Спосіб  посилення забезпеченості ринкової торгівлі свіжою овочевою продукцією з мінімальними витратами», засвідченому у Свідоцтві про реєстрацію авторського права на твір № 84889 від 25.01.2019 року.

           Пропонується підтримати проєкт створення аграрно – торгово – закупівельного кластеру, експериментальні пропозиції щодо  побудови  теплиць на даху технологічних та житлових будівель (зокрема ринків, супермаркетів, закладів харчування, переробної харчової галузі та ін.).

            Таке іноваційнне рішення як вирощування свіжоовочевої продукції на даху технологічних, житлових будівель  (ринку, супермаркетів          та ін..) обговорювалось  с потенційними стейкхолдерами у місті Харкові, воно викликає зацікавленість, але далі не розглядається. Для реалізації даної пропозиції пропонується ініціювання Вами створення Всеукраїнського аграрно – торгово – закупівельного кластеру «Зелена корпорація» із залученням Асоціації міст України, мерів міст, громадських об'єднань (ОСББ, вуличних, квартальних та інших об’єднань), інвесторів, підприємців, підприємств профільного бізнесу, які дотичні до ринкової торгівлі, переробки сільгосппродукції, виготовлення напівфабрикатів, власників ринків, супермаркетів, будівель або які  матимуть намір приєднатись до проєкту.      

            Враховуючи велике значення забезпечення населення мегаполісів свіжою овочевою продукцією, фруктами, квітами, лікарськими та екзотичними  рослинами, грибами в умовах зміни клімату, технологічних перетворень, карантину, військових дій та будь-яких викликів, підвищує до цього проекту додаткову увагу. Промислові технологічні теплиці (далі скорочено ПТТ), технологічні парники, технологічні оранжереї - це фабрики з вирощування сільськогосподарської продукції :овочів, фруктів, квітів, лікарських рослин, грибів, розсади тощо, в мегаполісах на дахах технологічних та житлових будівель. При будь-яких кліматичних умовах, змін пори року, погіршення екологічного стану довкілля, ПТТ на дахах будівель  мегаполіса будуть працювати за умов використання нових наукових розробок, наприклад гідропоніки, використання  світлодіодного обладнання, інших освітлювачів, комп'ютерного управління усіма процесами температурного режиму, водяного розчину багатого на корисні речовини.

            ПТТ та парники і оранжереї на дахах технологічних та житлових будинків працюють за новими технологіями. Це по суті закриті зони з особливими умовами, у яких вода, повітря будуть  чистими, що дозволить вирощування .екологічно чистої, якісної продукції, врожаю у самому центрі мегаполіса.

            ПТТ та парники і оранжереї пропонується об'єднати  у кластер в  умовах мегаполіса - це стійке, безперебійне прогнозування забезпечення населення сільськогосподарською продукцією за низькими  цінами за умов низької собівартості, відсутності транспортних витрат, витрат на паливо, зберігання у складських приміщеннях, витрат на завантаження та розвантаження. Продукція,  яка вирощується у  ПТТ, парниках та оранжереях є  вищої якості, тому що пропонується покупцям з мінімальними часовими втратами, з ланки у продаж!

            Закордонний досвід Японії, Сінгапуру, США, Китаю, Нідерланлів, Німеччини,  де вже прийняті  Закони,  спрямовані розвиток та будівництво ПТТ, свідчить про поширення використання технологій гідропоніки.

            Наприклад, у  Швеції в місті Лінпенчінг збудовано багатоповерхові  теплиці хмарочоси. У Японії і місті Токіо існує порядок обов'язкового використання дахів будинків з плоским покриттям  більше 10 кв.м під зелену зону та штрафи власникам будівель які недотримують цих вимог.

            Пропоную створити власний український досвід, наукові  дослідження наукових установ та аграрних закладів вищої освіти, наприклад Харківського НДІ  грунтознавства та агрохімії, Харківської сільскогосподарскої Академії...

            Аналога зі створення аграрно - торгово - закупівельного кластеру з вирощування сільськогосподарської продукції, фруктів, квітів, лікарськіх рослин, грибів тощо на дахах технологічних, житлових  будівель  міжнародна практика немає.

            Враховучи його міжнародне значення, проєкт  має приваблювати своїми родзинками, що підвищує додатковий попит на його створення. 

             Просимо підтримати проєкт створення Всеукраїнського аграрно - торгово - закупівельного кластеру “Зелена Корпорація”. Звернутись до всіх українських мерів, голів місцевого самоврядування міст, депутатів місцевих рад громадських об'єднань (вуличних, квартальних, ОСББ(ОСМД) та ін..), керівників Департаменту адміністративних послуг та споживчого ринку (в містах), власників ринків, супермаркетів, переробних підприємств сільськогосподарської продукції, технопарків, науковців, інвесторів, підприємців середнього, малого бізнесу, підприємств профільного бізнесу, які матимуть намір приєднатись до проєкту. Розглянути можливість фінансової бюджетної і організаційної підтримки інформаційних заходів сприяння створенню, формуванню і розвитку аграрно - торгово - закупівельного кластеру “Зелена Корпорація”, мета якого формування копераційних зв'язків між підприємцями, підприємствами у галузях, доточних до ринкової торгівлі свіжою овочевою продукцією, фруктами, квітами, рослинами (зокрема,  лікарськими), сільськогосподарською  продукцією, продуктами харчування, виготовленням продуктів та напівфабрикатів. Це сприятиме створенню робочих місць в умовах спаду економіки.

            Пропонується розробити Програму підтримки розвитку створення технологічних теплиц, парників, оранжерей на дахах технологічних, громадських, житлових будинків. Поширити інформацію серед зацікавлениї осіб, на сайті Асоціації міст України, через проведення круглих столів, семінарів, обговорення у засобах масової інформації. 

    З повагою, Вячеслав НАЗАРЕНКО,

підприємець, депутат Київської райради міста Харкова (1990-1995), Голова ради територіального громадського самоврядування мікрорайону «Північна Салтівка-5» (1990-2008)

Тематика: 
Місцевий економічний розвиток
Регіон: 
Харківська область
Місто: 
Харків
Вячеслав Назаренко
Вячеслав Назаренко Харків, 61001, вул.Лебединська - 1, кв. 18 Конт.тел. 0678375008, email: kachey818@gmail.com

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)