«Розумний» мікрорайон

У Львові планують створити перший в Україні "розумний" мікрорайон з найсучаснішими технологіями.

Як зазначає керівник відділу "розумних" сервісів та інновацій ІТ-управління ЛМР Юрій Свірський, житловий масив повинен мати, як мінімум, девять «розумних» компонентів, передає zaxid.net

«Вуличне освітлення, яке вмикається, реагуючи на людину або автомобіль, сутінки або погодні умови(наприклад, якщо йде дощ), світлофори, які відслідковують рух громадського транспорту онлайн і вмикають для них зелене світло(система вже діє в тестовому режимі на кількох трамвайних маршрутах Львова), зупинки, на яких можна отримати всю необхідну інформацію про громадський транспорт та підзарядити гаджет, електронні платежі та електронні послуги(медична карта, черга до садочка, карта львів'янина), камери відеоспостерження, - пояснює посадовець. – У «розумному» місті будинки обладанані сонячними батареями та спеціальними приладами, які визначають, де втрачається тепло, мережа датчиків реагує на зміну температури або звуку і відстежує неполадки, працюють станції вело- та автопрокату».

Майданчик для інновацій відбиратимуть з 17 по 28 жовтня. Долучитись до відбору мікрорайону та висловити свої ідеї щодо того, які саме інновації мають з'явитися в ньому, можна зареєструвавшись на сайті проекту за посиланням http://add.smart.lviv.ua/, говорить радниця міністра інфраструктури України Яніка Мерило.

"На цьому сайті будемо проводити опитування, львівяни зможуть відслідковувати, на якому етапі перебуває реалізація проекту, - пояснює вона. – Приміром, запитаємо, чи відбирати мікрорайон загальним голосуванням, чи разом з експертами залежно від його готовності до впровадження нових технологій, будемо шукати баланс, залучати мешканців аби нікого не образити».

До всіх етапів реалізації проекту залучатимуть чиновників мерії, ІТ-фахівців та мешканців району, зазначає радниця міністра. "Разом з мешканцями будемо втілювати різноманітні інновації та випробувати те, що потім можна буде впровадити в усьому місті, - каже  Яніка Мерило. - Через рік ми запитаємо в мешканців, чи стало краще, зручніше". 

Як зазначає в.о. начальника ІТ-управління Львівської міськради Іван Коржов, з 31 жовтня до 11 листопада ІТ-фахівці будуть досліджувати район-переможець. «Важливо, щоб на цьому етапі долучились мешканці, які мають ідеї, що потрібно зробити, які технології запровадити, - каже фахівець. - Напрацювання мешканців і фахівців, які впроваджуватимуть у "розумному" районі, представлять 25 листопада на Форумі електронного врядування у Львові».

Один з 39 мікрорайонів Львова стане «розумним» вже до кінця 2017 року. Передбачається, що реалізація пілотного проекту фінансуватиметься з міського бюджету, також залучатимуть інвесторів - місцеві ІТ-компанії та міжнародні фонди. З остаточним кошторисом "розумного" району у мерії визначаться після того, як стане відома кількість запроваджених у майбутньому ІТ-новинок.

За інформацією сайту http://ecotown.com.ua/

Тематика: 
Інфраструктура, благоустрій
Регіон: 
Львівська область
Місто: 
Львів
Прес-служба АМУ
press@auc.org.ua

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)