Опале листя - у «зелену» енергію

Опале листя, зібране на вулицях Вінниці, використовують з користю – на полігоні твердих побутових відходів його переробляють на метан, з якого виробляють електрику, а потім продають за «зеленим» тарифом підприємству «Вінницяобленерго».

Тільки з Європейської площі міста комунальне підприємство «Ековін» щодня вивозить на полігон у Стадниці 12 кубів опалого листя.

«Це по чотири повних контейнери. За нашими підрахунками, на сьогодні вже вивезли близько 400 кубів опалого листя. Його на міському сміттєвому полігоні, разом з іншим органічним сміттям, переробляють на метановий газ. З цього газу на спеціалізованому виробництві при «ЕкоВіні» виробляють електрику та продають його «Вінницяобленерго», як «зеленим» тарифом», – каже Володимир Ходацький, директор «Подільського туристично-інформаційного центру».


Вінницьке комунальне підприємство «ЕкоВін» у 2008 році уклало угоду із німецьким підприємством HAASE Energietechnik про санацію існуючого полігону ТПВ у Стадниці.

Наступного року на сміттєзвалищі встановили газове обладнання, а згодом пробурили шість свердловин для отримання газу для видобутку електроенергії (від 54 до 63% від загального об’єму добутого з усіх свердловин газу складав метан). Німецькі фахівці вважають, що на вінницькому полігоні можна видобувати 500-700 кубів газу щогодини.

Джерело

Тематика: 
Екологія, поводження з ТПВ
Регіон: 
Вінницька область
Місто: 
Вінниця
Прес-служба АМУ
Прес-служба АМУ

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)