Облаштування "зелених" зупинок

«Зелена зупинка» – це зупинка громадського транспорту, на даху якої ростуть рослини та розміщена сонячна панель, завдяки якій тут можна зарядити свій гаджет. Мета - поширення альтернативних джерел енергії в побуті та на виробництві.

«Зелена зупинка» відрізняється від типових сучасних зупинок, покритих пластиком і рекламою. Вона красива, практична, та не завдає шкоди довкіллю. Тут можна сховатися від дощу чи сонця, комфортно розміститися із книгою або планшетом та не боятися, що пристрій розрядиться у непідходящий момент, адже зупинка обладнана розеткою, від якої його можна зарядити.

Екологічність «Зеленої зупинки»

«Зелена зупинка» створюється людьми та для людей, які дбають про довкілля. Відомо, що 60 квадратних сантиметрів зелених насаджень можуть впродовж року забезпечувати киснем одну людину. Дахи споруд, які засаджені рослинами, можуть стати прекрасним рішенням для поліпшення якості повітря в містах. «Зелені зупинки» можуть стати звичною практикою для українських міст.

Соціальність «Зеленої зупинки»

«Зелена зупинка» створюється для людей, які не мають власного автомобіля чи надають перевагу громадським видам транспорту, але звикли до певного рівня зручності. Це студенти та молодь, прогресивні мешканці міста, які не бажають забруднювати наше і без того переобтяжене хімікатами повітря. Це люди, які обирають для пересування маршрутні таксі, тролейбуси та трамваї.

Перша «Зелена зупинка» планується у Рівному, але ініціатори розраховують на повторення ідеї у інших містах та розвиток мережі «Зелених зупинок». Наразі, є охочі реалізувати аналогічні проекти в Луцьку, Львові та Сумах. Усім активістам, які схочуть побудувати власну «Зелену зупинку» будуть надані усі необхідні зразки документів, архітектурний проект.

«Зел.ену зупинку» хочуть створити волонтери ряду громадських організацій.

Контакти ініціаторів: Facebook

 

Галузь: 
Тематика: 
Інфраструктура, благоустрій
Регіон: 
Рівненська область
Місто: 
Рівне
Прес-служба АМУ
https://www.facebook.com/zprivne

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)