Можливо для когось це питання буде риторичне, а хтось скаже, що розроблення стратегії марна трата часу та коштів. Вношу на обговорення питання: чи є для громади ОБОВ'ЯЗКОВИМ наявність затвердженої стратегії розвитку? Для тих хто тільки долочається до цього питання або хоче розширити свій кругозір рекомендую ознайомитись з Лейпцизькою Хартією «Міста Європи на шляху сталого розвитку».
Пане Андріян, я завжди намагаюсь критично ставитись до всього, навіть до своїх напрацювань з метою вироблення якісного рішення. Попоробую розкритикувати ваші аргументи:
- будь яка нормативно закріплена відповідальність за реалізацію стратегії у службовців ОМС відсутня. Більше скажу, в Україні є майже 200 державних галузевих програм. Середній рівень їх реалізації близько 10 %, і жодної відповідальності за цей загальнодержавний провал ніхто не поніс. Питання відповідальності публічної влади в Україні стоїть дуже гостро. Нажаль Ваш аргумент №1 не діє на практиці, хоча мені б хотілось щоб все будло по іншому.
- по другому пункту 100% ви праві. Єдиний коментар, стратегія і ген плна нерозривні документи, і мають іти в ногу. Як я це бачу на практиці. ВСЕ, ЩО ЗАПЛАНОВАНО В СТРАТЕГІЇ МАЄ ВІДОБРАЖАТИСЬ НА КАРТІ ГРОМАДИ, нехай це буде гугл мап, але це обов'язково. Чому? Стратегія розвитку громади - це стратегічний документ просторового розвитку, НЕ ГАЛУЗЕВИЙ. Відповідно він має лягати на карту. Також давайте пофантазуємо. На створеній фокус групі приймається рішення що в громаді треба збільшити кількість дитячих площадок, навіть вказують вулиці та номера будинків біля яких теба це зробити. Але їх розмістили блище до дороги а не до лісу - громадяни не задоволені. Або нанесши міся розміщення нових дитячих площадок на карту ми побачили, що одні мікрорайони ними переповнені а інші мають їх брак. Також вся статистика має наноситись на карту. Зокрема можна порівняти кількість дітей в мікрорайонах та кількість дитячих площадок, або кількість зареєстрорваних вагітних жінока по мікрораянох (по будинках) і вже до досягення дитини однорічного віку оновити існуючі дитячі прощадки чи побудувати нові. Також залежно від середнього віку дітей можна модифікувати дитячі площадки в необхідному місці.
- пункт три. Трохи перефразую. Замість того щоб щороку виртачати масу час на розробку програми соціально-економічного розвитку. Затверджуємо стратегію на 5 років а потім її реалізуємо через план реалізації стратегі який складається з "проектів програм соціально-економічного розвитку".
І на останок: основна користь ОМС від стратегії, це прописатив ній певні зобовязання бізнесу і громадян, як фінансові так і просто якісь дії. Наприклад, ви прописуєто, ОМС робить детальний план території пром зони, повністю робить реконструкцію доріг та тротуарів, а бізнес розробляє бренд території та робить реконструкцію заборів в єдиному стилі, реконструкцію фасадів будівель.