Запорізька громада реалізувала проект інноваційного парку - реабілітаційного, дружнього до людей з особливими освітніми потребами

Запоріжжя стало першим з регіонів України, де започатковано реабілітаційний парк, дружній до людей з особливими освітніми потребами. Унікальність проекту полягає в тому, що в Україні на даний час немає жодного парку як місця відпочинку, в якому були б створені доступні умови для людей, які пересуваються на візках або милицях. Створення такого парку дасть можливість доторкнутися цим людям до унікальної природи о. Хортиця, яка наповнює кожну людину духовною енергією. В минулому, 2016 році, обласна рада виділила 2 млн. грн.. У 2017 році ще 5 млн. грн.. Кошти стануть прискорювачем для подальшого розвитку цієї території. Для зведення альтанки на схилах Дніпра були залучені 100 тис. грн. гранту «Ми – це місто», який надав ВАТ «Соціальні ініціативи Запоріжжя».

Як підкреслила ректор КВНЗ «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради Валентина Нечипоренко, весь проект – казковий.

- Ми намагаємось зробити так, щоб було зручно і цікаво діточкам, і щоб люди з особливими потребами могли тут релаксувати за допомоги куточків для медичної, соціальної, педагогічної, психологічної реабілітації. Крім того, під відкритим небом тут будуть представлені народні традиції – ткацтво, вишивка, розпис, - сказала Валентина Нечипоренко і запевнила, що відвідувачів парку чекає ще багато сюрпризів.

Інноваційний парк на запорізькій Хортиці є унікальним, як реабілітаційний парк для дітей та підлітків з особливими потребами. 

Представники обласної, міської влади Запоріжжя та комунального вищого навчального закладу «Хортицька національна навчально-реабілітаційна академія» Запорізької обласної ради, на балансі якої знаходиться територія парку, відкрили облаштовану за сучасними стандартами ландшафтного дизайну «Алеї миру» та оглядову альтанку. Загалом, на виконання робіт з облаштування реабілітаційного парку направлено 2 млн. 360 тис. грн. з обласного бюджету та від меценатів.

До відома: Діючі в інших країнах реабілітаційні парки зорієнтовані, головним чином, на надання всебічної допомоги дорослим особам, які потребують відновлення після інсульту, хвороби Хантінгтона, м’язової дистрофії (парк Челсі, штат Джорджія, США), відновлення фізичних та фізіологічних здібностей (парк Манор, Річмонд, провінція Британська Колумбія, Канада), на соціальну інтеграцію інвалідів обмежених у пересуванні (м. Улан-Уде Республіка Бурятія, Росія).

Область: 
Запорізька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)