У Шахівській ОТГ діє унікальна електростанція

У грудні минулого року в Шахівській об'єднаній територіальній громаді на Донеччині почала роботу гібридна електростанція з панеллю сонячних батарей. Така установка - єдина в Україні у комунальній власності.
Кошти на енергозбереження було витрачено з місцевого бюджету. 32 панелі українського виробництва, до яких підключені акумулятори з Італії, придбали за 1,7 млн грн. Станція працює кілька місяців, її вартість хочуть окупити за три роки. Розміщено сонячну електростанцію біля Центру безпеки Шахівської ОТГ.
«Кошти на установку гібридної електростанції ми виділили з місцевого бюджету. Ми зайнялися цим проектом, щоб перевести вуличне освітлення на більш дешевий і екологічний варіант оплати», - розповів голова Шахівської ОТГ Володимир Кучериненко.
Обслуговування та управління гібридної станцією проводиться дистанційно. Її особливість в тому, що вона встановлена ​​без фундаменту, на геошурупах, і монтується за два дні.
Як розповідає керівник підприємства ADSK Андрій Кривенцов, яке займалося реалізацією цього проекту, агрегат виробляє достатньо електрики, щоб забезпечити роботу 125 ліхтарів. Сама конструкція потужністю 8,6 кВт складається з сонячних панелей, акумуляторів та електроніки. Акумулятори заряджаються за три-чотири години, а працювати автономно станція може кілька діб. Ще одна унікальна особливість в тому, що станція працює від акумуляторів, якими зараз заряджають електромобілі. Тобто це одне з останніх нововведень у сфері енергозберігаючих технологій.
Поки що за рахунок зеленої енергії працює Центр безпеки Шаховської ОТГ. Згодом громада планує перевести всі комунальні підприємства та адмінбудівлі на сонячну енергетику.
Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)