Експериментельні класи педагогіки партнерства - у потенційній Ямницькій ОТГ на Івано-Франківщині

Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич у рамках свого візиту на Прикарпаття відвідала Ямницький навчально-виховний комплекс Тисменицького району, який бере участь в експериментальному впровадженні нового стандарту початкової школи.

З 1 вересня - два перші класи Ямницького НВК «Загальноосвітня школа I-III ступенів — дошкільний навчальний заклад» навчаються по-новому, тут немає складених у два чи три ряди парт, домашніх завдань та строгої дисципліни. А все тому, що цим першачкам випала честь одними з перших випробувати на практиці новий стандарт початкової освіти. 

«Дітям  цікаво ходити до школи, бо ми більше використовуємо ігрові методи  навчання, учні багато рухаються, — розповідає вчитель пілотного класу початкової школи Ямницького НВК Тетяна Береза. — Такого, як колись,  що всі сиділи рівненько за партами, немає, діти рухаються під час уроку, утворюють нові групи, отримують різноманітні завдання».

Нині новий стандарт впроваджують у 100 українських школах, а на Прикарпатті - таких чотири. Крім Ямницького НВК Тисменицького району, це ще Калуська ЗШ I ст. №11, Івано-Франківська ЗШ I ст. №9 та Більшівцівська опорна школа I-III ст. Більшівцівської об’єднаної територіальної громади. 

Як працює експеримент на практиці і які дає перші результати міністр освіти побачила на власні очі. В Ямницькій школі Лілія Гриневич відвідала експериментальні класи, поспілкувалася з дітьми, вчителями, батьками та директорами пілотних шкіл. За словами міністра, важливо перейти від авторитарної педагогіки до педагогіки партнерства.

«Освітнє середовище в цих класах відрізняється від освітнього середовища звичайного класу, до якого ми всі звикли, — зазначила Лілія Гриневич. — Це середовище і методи, які формують вільну людину, які мають на меті не навантажувати її новими комплексами,  а навпаки, спонукати до творчості, навчити поважати одне одного не зі страху, а тому, що кожен має право на власну гідність».

Якщо сьогодні за новим стандартом навчаються першокласники 100 українських шкіл, то через рік він стане обов’язковим для всіх.

«Це буде виклик перед місцевими органами влади — забезпечити всі перші класи можливостями нового навчального середовища. З цього приводу буде велика державна освітня субвенція, але місцева влада також має додати свої кошти, щоб це зробити. Найбільший виклик для нас — це понад 20 тисяч вчителів, які братимуть перший клас наступного року, адже треба буде, щоб всі переключилися на нові методики викладання», — наголосила міністр освіти.  

Область: 
Івано-Франківська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)