Законопроект "Про засади адміністративно-територіального устрою України" зареєстровано в парламенті

26 / Лютий, 2018

22 лютого у Верховній Раді під номером 8051 зареєстровано розроблений Мінрегіоном і схвалений Урядом законопроект "Про засади адміністративно-територіального устрою України".
Законопроект в рамках чинної Конституції визначає засади, на яких має ґрунтуватися адміністративно-територіальний устрій України, види населених пунктів, систему адміністративно-територіальних одиниць, повноваження органів державної влади та органів місцевого самоврядування з питань адміністративно-територіального устрою, порядок утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів, ведення Державного реєстру адміністративно-територіальних одиниць та населених пунктів України.
У законопроекті зокрема зазначено, що система адміністративно-територіальних одиниць залишається трирівневою. При цьому передбачено, що районний рівень має бути більш впорядкований і відповідати європейським стандартам.
Законопроект:
Визначає:
  • Поняття та принципові засади адмінтерустрою України.
  • Систему адмінтерустрою, в тому числі з формуванням громад на основі одного або кількох населених пунктів (ОТГ).
  • Поняття меж адмінтеродиниць та принципи їх проходження.
Передбачає:
  • Порядок утворення, реорганізації, ліквідації адмінтеродиниць, встановлення та зміни їхніх меж.
  • Порядок віднесення населених пунктів до сіл, селищ, міст та їх перейменування.
  • Порядок державної реєстрації адмінтеродиниць.

Асоціація міст України підтримує цей законопроект. У документі враховано принципові пропозиції АМУ (завантажити Лист АМУ).

Прийняття закону «Про засади адміністративно-територіального устрою України» Верховною Радою має стати вагомим імпульсом для прискорення реформи та побудови цілісної ефективної системи місцевого самоврядування в нашій країні.

Нагадуємо, 21 лютого цей законопроект підтримав Уряд.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)