Відбувся вебінар щодо інноваційних рішень місцевого самоврядування країн Вишеградської четвірки

10 / Червень, 2021
10 червня 2021 року Асоціація міст та громад Словаччини спільно з Асоціацією міст України провели вебінар на тему: "Інноваційні рішення у наданні державних послуг на місцевому рівні - кращі практики". 
Захід організовано в рамках проєкту «Транскордонне співробітництво між Україною та Словаччиною-CBC4US», який фінансується в рамках Програми Фінансового механізму Європейської економічної зони під назвою: GGCO1, «Програма «Належне врядування та транскордонне співробітництво» (EEA Grants). Проєкт отримує грант від Ісландії, Ліхтенштейну та Норвегії через EEA Grants та співфінансується з Державного бюджету Словацької Республіки.
Проєкт впроваджують Асоціація міст України (АМУ), Асоціація міст та громад Словаччини (ZMOS), Норвезька асоціація місцевих та регіональних влад (KS) та Словацько-європейське культурне товариство «FEMAN».
Вебінар відкрили генеральний директор Асоціації міст та громад Словаччини Міхал Каліняк та керівниця проєкту CBC4US в Асоціації міст України Наталія Лазаренко.
Під час онлайн зустрічі мери словацьких міст та сіл, а також експерти з країн Вишеградської четвірки поділилися досвідом впровадження транскордонних проєктів у галузі культури та туризму, досвідом смарт-рішень тощо.
Про культурно-духовний та соціальний вимір туризму в муніципалітеті розповів мер Спішського Підградя Міхал Капуста (презентація).
Мер Кваковця Радован Капраль розповів про підтримку туризму в рекреаційній зоні Домаша. 
Інформацією про інновації у транскордонних проєктах галузі культури та туризму поділилася начальник відділу інформатизації та грантів (Міхаловце) Яна Махова (презентація). 
Представник муніципального офісу у Маргекані Йозеф Магда розповів про використання дощової води в селі (презентація).
Мартін Гавлік, експерт, Smart Atelier, виступив з доповіддю на тему "Тенденції у галузі інноваційних рішень у муніципалітетах Чеської Республіки" (презентація).
Наприкінці засідання виступив віце-президент Асоціації Карпатського Єврорегіону (Польща) Давид Ласек, який детально розкрив питання інтеграції, комерціалізації, інтернаціоналізації - нових інноваційних парадигм нової Стратегії розвитку Карпат.
Учасники вебінару - представники українських громад також поділилися з міжнародними колегами досвідом міст, селищ та сіл України у впровадженні інноваційних рішень.
 
Довідково. Детальна інформація про програми та проєкти EEA Grants у Словаччині знаходиться за посиланням.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)