Уряд схвалив Порядок підготовки, оцінки та відбору проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету»

03 / Квітень, 2019
У 2019 році в Україні вперше запроваджується  «Всеукраїнський громадський бюджет». Реалізація проектів-переможців фінансуватиметься за кошти ДФРР, для цього передбачено 500 млн грн.
3 квітня  на засіданні Уряду схвалено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. №196 «Деякі питання державного фонду регіонального розвитку». 
Змінами визначено, що у відборі можуть взяти  участь інвестиційні програми і проекти, що відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку на період до 2020 року та відповідних регіональних стратегіях і подані в установленому законодавством порядку відповідними заявниками.
Заявниками можуть бути центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування; агенції регіонального розвитку. 
Ініціаторами подання для участі у конкурсі проектів «Всеукраїнського громадського бюджету» можуть бути громадяни України віком від 18 років, заявники, наукові установи та громадські організації.
Для відбору проектів-переможців «Всеукраїнського громадського бюджету» обласні та Київська міська державні адміністрації:
  • визначають пріоритетні цілі, відповідно до яких розробляються та подаються заявниками проекти;
  • затверджують положення, яким визначають порядок ініціювання та подання проектів, обсяг співфінансування з місцевих бюджетів проектів-переможців, порядок проведення електронного голосування;
  • проводять електронне голосування за допомогою системи, яка забезпечує точну ідентифікацію голосуючих шляхом авторизації особи (електронний підпис або інші методи ідентифікації) та можливість перевірки результатів, у разі сумнівів у їх об’єктивності; 
  • оприлюднюють на своїх офіційних веб-сайтах результати електронного голосування;
  • отримують від органу місцевого самоврядування, на території якого планується реалізація проекту, що за результатами електронного голосування набрав не менше 30% голосів від загальної кількості голосуючих, висновок щодо відповідності проекту вимогам цього Порядку та щодо спроможності його реалізації відповідним органом місцевого самоврядування з інформацією щодо його згоди виступати заявником проекту (для проектів, ініціатором подання якого є громадяни України віком від 18 років, наукові установи та громадські організації);
  • подають відповідним регіональним комісіям для проведення попереднього конкурсного відбору рейтинговий список проектів,  до якого включають проекти, які за результатами електронного голосування набрали не менше 30% голосів від загальної кількості голосуючих, разом з позитивним висновком органу місцевого самоврядування, на території якого планується реалізація цього проекту.
Співфінансування таких проектів з місцевих бюджетів має бути не менше 10%.
Крім того, постановою визначено процедуру відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, поданих у 2019 році Мінрегіону народними депутатами України.
Асоціація міст України підтримує запровадження фінансування з державного бюджету громадських ініціатив у форматі Всеукраїнського громадського бюджету. Такий механізм участі жителів у розвитку своїх громад успішно використовується в органах місцевого самоврядування і вже довів свою ефективність.   

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)