Управління земельними ресурсами в ОТГ - тема практикуму у Кіровоградському РВ АМУ

02 / Серпень, 2018
1 серпня 2018 року у Кіровоградському РВ АМУ відбувся практикум із застосування законодавства на тему: «Законодавчо-нормативні механізми підвищення ефективності управління земельними ресурсами в територіальних громадах. Проблемні питання у сфері земельних відносин». Захід організовано в рамках Проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь голови міських, селищних та сільських рад, депутати місцевих рад, представники районних у місті рад, землевпорядники, спеціалісти управлінь Кіровоградської міської ради.
Виконавчий директор Кіровоградського РВ АМУ Валентина Ільюшкіна звернулася до присутніх з вітальним словом і нагадала про основні напрямки діяльності проекту ПУЛЬС. Вона підкреслила актуальність обраної теми практикуму та зазначила, що в умовах добровільного об’єднання громад та розвитку земельних відносин велике значення має своєчасне реагування на зміни в земельному законодавстві, вжиття заходів щодо раціонального використання земель комунальної власності, розроблення землевпорядної та містобудівної документації.
Модератор практикуму Валерій Мукоїда звернув увагу на суттєві зміни у земельному законодавстві, зокрема в Земельному кодексі України, Законі України «Про землеустрій», Законі України «Про оцінку земель», Податковому кодексі України, Законі України про державний бюджет. Він акцентував на змінах в частині спрощення виготовлення та погодження землевпорядної документації, порядку формування земельних ділянок, їх поділу та об’єднання. На конкретних прикладах В. Мукоїда продемонстрував необхідність своєчасного розроблення документації із землеустрою та містобудівної документації. 
Було наголошено на необхідності резервування земельних ділянок для суспільних потреб і життєзабезпечення населених пунктів таких, як місця утилізації відходів, інженерні мережі та водозабори, охоронні та санітарні зони навколо існуючих і перспективних об’єктів технічної інфраструктури, лікувальних закладів, зони  відпочинку тощо
Учасники отримали докладні відповіді на запитання та зауважили, що практикум був надзвичайно корисним для них, враховуючи активізацію процесу передачі землі поза межами населених пунктів у власність ОТГ, і висловили побажання отримувати більше інформації з управління земельними ресурсами.
 
 

 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)