Управління земельними ресурсами громад - тема практичної сесії в Івано-Франківському РВ АМУ

29 / Вересень, 2021
29 вересня в Івано-Франківському регіональному відділенні АМУ відбулася практична сесія із застосування законодавства на тему: «Дерегуляція у сфері землеустрою, усунення корупційних ризиків в управлінні земельними ресурсами, передача земель за межами населених пунктів до комунальної власності громад. Проведення аукціонів з продажу та передачі в користування земельних ділянок через електронну торгову систему» за участі міських, селищних, сільських голів, начальників управлінь та експертів.
Захід проведено в рамках спільного проекту АМУ та ДЕСПРО.
Модерувала захід радник із земельних питань виконавчого директора Асоціації міст України Тетяна Медвецька.
На заході учасники детально розглянули такі питання:
- національна інфраструктура геопросторових даних,
- порядок користування даними та перспективи розвитку для громад,
- здійснення контролю за охороною земель,
- зміни до законодавства, види порушень та можливі наслідки для формування територій громад,
- контроль за охороною земель як дієвий інструмент поповнення місцевого бюджету,
- аукціон – важливе джерело наповнення бюджету,
- застосування Закону України №1444-ІХ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо продажу земельних ділянок та набуття права користування ними через електронні аукціони», який вступив в дію з 06.07.2021р.
  
Молодший науковий співробітник ДП «Науково-дослідний інститут геодезії і картографії» Данило Кінь розповів присутнім про національну інфраструктуру геопросторових даних, порядок користування даними та перспективи розвитку для громад.
Про здійснення контролю за охороною земель, зміни до законодавства, види порушень та можливі наслідки для формування територій громад, контроль за охороною земель як дієвий інструмент поповнення місцевого бюджету поінформував присутніх ексдиректор департаменту контролю за використанням та охороною земель Держгеокадастру України, практикуючий адвокат у сфері земельних відносин Олександр Панасюк.
Радник із земельних питань виконавчого директора Асоціації міст України Тетяна Медвецька наголосила: "Не всі громади розуміють важливість існування НІГД (Національна інфраструктура геопросторових даних). Не розуміють те, що вони є водночас держателями геопросторових даних на регіональному рівні, що дає змогу публікувати геопросторові дані та їх метадані на Національному геопорталі країни. Також громади при підключені до національного порталу зможуть бачити картографічні матеріали, які в подальшому стануть основою для комплексних планів територій, виконаних за рахунок Державного бюджету (на наступний рік передбачено понад 300 млн грн на їх розроблення). Роль змін у законодавстві у сфері збору та формування інформації є дуже важливою, це допоможе реалізувати новий інструментарій управління у сфері комунальними ресурсами громад".
Виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України Юрій Стефанчук, підбиваючи підсумки практичної сесії, акцентував: «Розпочинаючи з середини цього року органи місцевого самоврядування отримали додаткову можливість розпоряджатися своїм земельним ресурсом, який є в територіальних громадах. З огляду на те, що Держгеокадастр передав всі землі за межами населених пунктів територіальним громадам, цього ресурсу стало більше в підпорядкуванні ОМС. 2021 рік стає роком алгоритмів і дій щодо продажу земель, які нині перебувають у віданні органів місцевого самоврядування. Це дасть можливість громадам наповнювати свої бюджети. Сьогоднішній захід передовсім покликаний дати відповіді на запитання, які турбують територіальні громади щодо кроків з належного розпорядження земельними ресурсами, що убезпечить їх від помилок у майбутньому».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)