У Києві проходить Київ-Варшавський Форум «Розвиток співпраці у зменшенні хімічних загроз, підвищенню хімічної безпеки та розвитку добровільної пожежної служби»

17 / Серпень, 2018
17 серпня у Київській міській державній адміністрації проходить Форум Київ-Варшава «Розвиток співпраці у зменшенні хімічних загроз, підвищенню хімічної безпеки та розвитку добровільної пожежної служби».
Київ-Варшавський Форум організовано спільно Асоціацією міст України, Міжнародним центром хімічної безпеки та охорони (ICCSS), (м Варшава, Республіка Польща) та Українським Союзом Пожежної та Техногенної Безпеки (УСПТБ), а також за  підтримки Міністерства екології та природних ресурсів України (Мінпророди), Організації з безпеки та співпраці в Європі (ОБСЄ) в Україні (PCU OSCE) та за участі національних і міжнародних партнерів, урядів, органів місцевого самоврядування, науковців та міжнародних організацій.
З вітальним словом до учасників Форуму звернувся Виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан: «Від імені Асоціації міст України та Голови АМУ, мера Києва Віталія Кличка вітаю усіх присутніх з нагоди проведення цього заходу. Сьогодні тут є голови міст та голови об’єднаних громад, для яких питання безпеки є одним з пріоритетних, не менш важливим, ніж питання економічного, соціального та культурного розвитку. Ми вдячні, що міжнародні партнери допомагають нам у цій важливій і відповідальній справі. У затвердженій Стратегії з питань екологічної збалансованості розвитку територіальних громад АМУ на період до 2030 року ми передбачили реалізацію заходів, пов'язаних із забезпеченням безпеки територій, зміцнення екологічної та хімічної безпеки. Відповідно, у галузевих секціях Асоціації міст України, які проходять в громадах, буде запроваджено компонент для реалізації положень Стратегії. Впевнений, сьогодні ми зможемо плідно попрацювати та виробити рекомендації для покращення безпекового середовища громад».
 
 
 
Після відкриття робота Форуму продовжилася у форматі засідань, на яких були обговорені питання хімічної та екологічної безпеки України, захисту інфраструктури, створення та функціонування пожежних служб. Учасники обговорили нещодавні виклики у сфері захисту важливої інфраструктури, захист від кібератак в Україні та перспективи міжнародного співробітництва з метою підвищення стійкості до кібертерроризму, а також шляхи запобігання терору ЦБ РФ в хімічній та нафтохімічній промисловості - перспективи галузі.

Позицію органів місцевого самоврядування щодо формування безпекового середовища у громадах представили Бучанський міський голова, Голова Київського РВ АМУ Анатолій Федорук, Донецький міський голова, Голова Донецького РВ АМУ  Олександр Лукьянченко, Слов’янський міський голова Вадим Лях, Тетіївський міський голова Руслан Майструк, Покровський міський голова Руслан Требушкін, Голова Лиманської ОТГ Петро Цимідан, Виконавчий директор Київського РВ АМУ Гаррі Мартін та Виконавчий директор Донецького РВ АМУ Юрій Бобров. Вони ознайомили присутніх з реальними проблемами на місцях у сфері безпеки, а також наголосили на необхідності створення добровільних пожежних служб. Зокрема, було підкреслено важливість законодавчого врегулювання цього питання. 

   

Наприкінці заходу учасники прийняли Декларацію Форуму про співробітництво у розвитку добровільних пожежних бригад в Україні. Асоціація міст України згідно з текстом Декларації підтвердила свою підтримку та запропонувала активну співпрацю у процесі розвитку добровільної пожежної охорони в Україні. Також учасники підтримали ініціативу щодо створення загальнодержавної програми "Система добровільної пожежної охорони України", яка буде запроваджена відповідно до правил та положень ЄС щодо цивільного захисту та першого реагування на надзвичайні ситуації.  Документ з'явиться на сайті після доопрацювання. 
 
Довідково: Польща та Україна тісно співпрацюють для зміцнення національної, регіональної та міжнародної безпеки в хімічних, біологічних, радіологічних та ядерних галузях. Ці контакти дають можливість розвивати польсько-українську співпрацю з метою посилення хімічної безпеки та охорони навколишнього середовища на двосторонній та багатосторонній основах, сприяти розвитку добровільної пожежної охорони Україні на основі польського досвіду, а також розвитку безпеки та цивільного захисту на регіональному рівні. Київ-Варшавський Форум є продовженням Варшава-Київського міжнародного форуму з питань розвитку співробітництва у сфері зменшення хімічних загроз, підвищення хімічної безпеки та розвитку добровільної пожежної охорони (ДПО), який відбувся 24 квітня 2017 року в Міністерстві охорони навколишнього середовища у Варшаві. 
 
 
 
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)