Особливості впровадження медичної реформи вивчали на практикумі в Донецькому РВ АМУ

02 / Квітень, 2018
2 квітня у місті Костянтинівка Донецької області відбувся практикум із застосування законодавства  на тему: «Новації законодавства у сфері охорони здоров’я. Особливості впровадження медичної реформи. Реформа сільської медицини». Захід організовано в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
У практикумі взяли участь представники органів місцевого самоврядування Донеччини, керівники профільних управлінь, громадськість.
З вітальним словом виступив консультант Асоціації міст України в Донецькій області, модератор заходу та лікар за фахом Олександр Меланченко, який ознайомив учасників з новаціями законодавства у сфері охорони здоров’я та процесом впорядкування медичної інфраструктури регіону через поділ на госпітальні округи.
Основна увага була приділена особливостям впровадження медичної реформи та зміні принципів фінансування галузі. «Медична реформа вводить в нашу повсякденність нове поняття — свій лікар. Вибір свого лікаря є першим кроком до запровадження принципу «гроші йдуть за пацієнтом», — наголосив Олександр Меланченко.
Процедуру обрання  лікаря та підписання декларацій представила головний лікар Центру первинної медико-санітарної допомоги Костянтинівської міськради Тетяна Шишимарева. Вона навела слова заступника Міністра охорони здоров'я України Павла Ковтонюка про те, що місцева влада має забезпечити для людей можливість обрати своїх лікарів. Для цього на місцях потрібно створити прості умови для підключення закладів до електронної системи охорони здоров’я: «З 2 квітня 2018 року починається кампанія обрання свого лікаря. Поспішати з цим не потрібно, адже процес не завершиться навіть до кінця року. Кожен громадянин до 31 грудня 2018 року, незалежно від того, підписав він декларацію з лікарем чи ні, буде отримувати медичну допомогу в лікувальних установах області в повному обсязі, як і раніше. З 1 січня 2019 року, у разі обрання лікаря і підписання з ним декларації, людина отримуватиме всю необхідну їй допомогу, а в разі непідписання – лише невідкладну допомогу», — зазначила Тетяна Шишимарева.
  
Учасники практикуму отримали інфографіку з покроковою інструкцією щодо підписання декларації з лікарем. Також учасникам представили спільну презентацію Міністерства регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ і Міністерства охорони здоров’я України «Сучасні медичні амбулаторії».
Окрему увагу було приділено реформуванню сільської медицини. Це важливе і досить болюче питання, адже головними проблемами залишаються неналежна матеріально-технічна база, кадрове забезпечення, стан доріг для екстреної медичної допомоги. Олександр Меланченко нагадав, що у 2018 році на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості Донеччина отримає майже 30 млн грн.
Після презентацій відбулася жвава дискусія та обговоренням практичних кроків з втілення медреформи на прикладі окремих міст і громад Донецької області.

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)