Національні асоціації місцевого самоврядування солідарні з українськими громадами

26 / Лютий, 2022

Національні асоціації місцевого самоврядування та РЄМР висловили солідарність та підтримку українським громадам і Асоціації міст України.

Політичне керівництво Ради європейських муніципалітетів та регіонів, у жорстко засуджує численні атаки та порушення територіальної цілісності й суверенітету України. РЄМР висловила повну підтримку і солідарність з українським народом та колегами й партнерами в місцевих та регіональних органах влади.
«Ми не можемо миритися з тим, що наші європейські цінності та цілісність країн знову зазнають нападу з боку Російської Федерації після порушення територіальної цілісності Грузії Росією у 2008 році. Ми рішуче виступаємо проти розчленування вільної та демократичної держави в Європі. 
Ескалація насильства, численні бомбардування та напади на українські міста і території становлять серйозну загрозу для збереження миру та демократії по всій Європі. 
Ми закликаємо Російську Федерацію припинити цей напад, залишити національну територію України, дотримуватися всіх міжнародних договорів та фундаментальних принципів міжнародного права і визнати повний суверенітет України на всіх її територіях, включаючи Донбас і Крим.  
Маючи непохитну віру в місцеву демократію та дипломатію міст, що ґрунтується на цінностях миру, які об’єднують наші муніципалітети по всій Європі з 1951 року, ми підтримуємо українські муніципалітети, міста, громади, райони та їх відповідні асоціації та об’єднання. Вони знаходяться на передовій у справі захисту населення та забезпечення базових послуг задля належної якості та умов життя, а також щоденного виживання. Руйнування інфраструктури ворогуючими сторонами ставить під загрозу ефективне й безпечне надання базових публічних послуг, які забезпечуються українськими місцевими та регіональними органами влади своїм громадянам.      
Як європейські місцеві та регіональні уряди, які представляють 60 національних асоціацій у 40 країнах Європи, включаючи Україну, ми продовжуватимемо працювати задля їх підтримки у їхніх зусиллях. Ми готові підтримувати наших колег і партнерів в країні не лише матеріалами та експертним досвідом, які можуть потребуватися в наступні дні та місяці. Муніципалітетам і регіонам вірогідно доведеться скоро вирішувати питання гуманітарних наслідків такої трагедії для Європи, що може призвести до потоку гуманітарних біженців. У цьому буде важливою координація з нашими національними урядами.  
Як європейська частина міжнародної організації «Об’єднані міста та місцеві влади», ми хочемо сподіватися, що дипломатія міст незабаром об’єднає нас знову», – йдеться в заяві РЄМР.

Голова Асоціації польських міст Зигмунд Франкевич у листі від імені 353 польських міст висловив повну солідарність з героїчним Народом України: «Спільно з державною владою засуджуємо цю ганебну агресію проти Вашої держави, перед якою йшла кампанія брехні і наклепів. Ця агресія не залишається без міжнародної відповіді і польський Уряд, разом з Європейським Союзом і Сполученими Штатами, реагують невідкладно».Зигмунд Франкевич наголосив, як багато, зокрема в ХХ столітті ,українці були змушені боротися за незалежність, яку врешті здобули понад 30 років тому, і після 24 серпня 1991 року змушені боротися за її збереження. «Ваша боротьба з сьогоднішнім агресором є не лише обороною Вашої незалежності, але й захистом усієї вільної Європи та вільного демократичного світу. У час відкритої агресії з боку Росії, яка не зважає на права людини і норми міжнародного права сусіда, ми – у рамках наших місцевих можливостей – у Вашому розпорядженні. Польські міста перебувають на постійному звя'зку зі своїми містами-побратимами в Україні та планують підготовку допомоги в цей драматичний для Українського народу час. Масштаб потреб ще не встановлено, проте за усім стоїть сердечне бажання допомогти Україні.Відкриваємо в Асоціації Польських Міст контактний пункт, за посередництвом якого хочемо збирати й передавати інформацію про Ваші потреби до наших міст і полегшувати налагодження безпосередніх контактів. Наші працівники, які роками співпрацюють з українськими друзями, доступні для українських і польських органів самоврядування за номером телефону: +48-663-232232 і електронною адресою: ukraina@zmp.poznan.pl. У цей драматичний час Польські міста і їх мешканці з Вами!», – зазначив Голова Асоціації польських міст. 

ЛИСТ


Норвезька асоціація місцевих та регіональних влад (КS) теж у листі засуджує напад на Україну.

«Ми глибоко переживаємо за наших добрих друзів та колег в Україні та найрішучіше засуджуємо вторгнення Росії в Україну», – повідомила Гун Маріт Хельгесен, президентка KS, Норвезької асоціації місцевих і регіональних влад. «KS вже понад десять років тісно співпрацює з організацією-побратимом в Україні: Асоціацією міст України.  Ми багато зробили разом для зміцнення місцевої демократії та місцевої влади в країні», — каже Хельгесен. Від імені KS пані Хельгесен передає вітання своїм колегам в Україні. «У цій складній ситуації Ви маєте нашу повну підтримку та глибоке співчуття. Ви в наших думках», – доповнює вона. Виступаючи від імені своєї керівної посади в двох великих європейських організаціях, що працюють на підтримку демократії, прав людини та крос-континентального співробітництва, Гун Маріт Хельгесен каже: «Ми не можемо змиритися з цим. На правах віце-президента Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи — організації, яка займається просуванням прав людини, демократії та належного управління — я найрішучіше засуджую вторгнення. Зараз ми маємо заступитися за наших колег в Україні та закликати Росію припинити військовий напад. Це вторгнення є явним порушенням міжнародного права і порушує невід'ємне право України на незалежність у межах визнаних кордонів». Хельгесен також є співпрезиденткою Ради європейських муніципалітетів та регіонів (CEMR), головної організації для європейських муніципалітетів і регіонів. У заяві організація ще раз підтверджує свою повну підтримку незалежності та територіальної цілісності України. CEMR продовжуватиме підтримувати українські місцеві та регіональні органи влади та їх асоціації. 

ЛИСТ


Президент Литовської асоціації органів місцевої влади Міндаугас Яцкявичюс заявила, що керівники 60 муніципалітетів Литви рішуче засуджують військові дії Росії в незалежній Україні та висловлюють підтримку українському народу: «Разом із найвищими посадовими особами нашої країни ми вимагаємо негайного припинення злочинної агресії Росії проти мирного українського народу та закликаємо західні країни розпочати адекватну відповідь на напад Росії.
Вторгнення ворожої військової сили в життя кожного громадянина України не може бути виправданим і має бути припинено на самих ранніх етапах.
У цей складний період Литва та її народ як і раніше готові підтримувати Україну всіма можливими способами та форматами, як двосторонніми, так і міжнародними. Литовські муніципалітети разом з іншими державними установами також надаватимуть послідовну допомогу українському народу, якщо він буде змушений шукати її на території Литви.
Звертаємося до нашого партнера – Асоціації міст України – і ще раз підтверджуємо нашу підтримку всім українським муніципалітетам та його громадянам.
Литва лише три десятиліття тому відстояла власну свободу, тому ми добре усвідомлюємо її цінність. Ми знаємо, як це відчувається, коли Батьківщина та родина стикаються з окупаційним режимом та агресією, яка не визнає цінностей. Ми впевнені, що українському народу вдасться відстояти своє право жити у вільній і незалежній державі, а також право бути частиною демократичної Європи. Ніколи не можна терпіти ворожі військові дії проти суверенної країни, і ми зобов’язані зробити все, щоб це зупинити, щоб воно ніколи не повторилося».

United Cities and Local Governments у заяві про напад на Україну засуджують початок військових вторгнень у міста та регіони по всій країні:
«Місцеві та регіональні органи влади зібралися разом, Об’єднані міста та органи місцевого самоврядування висловлюють шок та засуджують початок військових нападів на міста та регіони по всій Україні.
Як місцеві та регіональні лідери світу, ми закликаємо до всіх військових дій негайно зупинитися, щоб війська були відкликані та для дотримання всіх міжнародних угод. Перш за все, ми засуджуємо напад на життя та засоби до існування невинних людей.
Як місцеві та регіональні органи влади, ми прагнемо сприяти миру та демократії.
Тому, як найширше представництво дипломатії міської влади та місцевого самоврядування, ми зобов’язуємось забезпечити, щоб органи місцевого самоврядування, за допомогою всіх доступних механізмів управління, продовжували конструктивний діалог та співпрацювати в солідарності між усіма сторонами для досягнення дипломатичного рішення.
Ми говоримо єдиним голосом, коли кажемо, що ніщо не може виправдати війну, напади на міста та втрати невинних мирних жителів.
Завжди має бути простір для діалогу, і ми підтримуємо всі народи, які постраждали від конфлікту, а також наших членів в обох країнах, чиї громади повинні будуть витримати ці військові дії. Ми закликаємо міжнародне співтовариство підтримати біженців і переміщених осіб і зобов’язуємося вітати їх у межах наших індивідуальних можливостей.
Як місцеві лідери, ми повинні прагнути до продовження конструктивного діалогу між нашими громадами, а також захищати їх добробут».

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)