На практикумі у Запорізькому РВ АМУ навчалися, як наповнювати місцеві бюджети

29 / Листопад, 2019
29 листопада Запорізьке РВ АМУ провело практикум із застосування законодавства на тему "Наповнення місцевих бюджетів шляхом детінізації зайнятості".
Захід організовано в рамках проєкту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» ПУЛЬС, який реалізує Асоціація міст України за підтримки USAID.
Учасники: керівники та спеціалісти управлінь з питань праці, юристи органів місцевого самоврядування.
Неофіційне працевлаштування так міцно вкоренилося у вітчизняну економіку та свідомість громадян, що викорчувати його непросто. Приховування відпрацьованого робочого часу та виплата заробітної плати "в конверті", підміна фактичних трудових договорів цивільними та господарськими - всі ці явища призводять до зниження видатків до бюджетів. А це призводить до нестачі грошей на ту саму виплату зарплат бюджетникам. Адже важливим чинником наповнення місцевих бюджетів є саме податок на доходи фізичних осіб, який складає до 60% усіх власних доходів. Тому одним з важелів впливу на «мінімізаторів» зарплатні є саме перевірки. А розуміння правильної організації та проведення інспекційних відвідувань з додержання законодавства про працю вкрай важливе для запобігання подальших оскаржень дій інспекторів у судових інстанціях . Правовим аспектам перевірок і навчала присутніх на семінарі головний державний інспектор з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів Головного управління Держпраці в Запорізькій області Ірина Ващиліна.
Як зазначив виконавчий директор ЗР АМУ Ігор Бірюков: «Такими заходами, які проводить Асоціація міст України, зокрема, Запорізьке РВ АМУ, виконується основне завдання: кожне напрацювання, кожна пропозиція доноситься до депутатів, до комітетів Верховної Ради з тим, щоб полегшити виконання основної функції місцевого самоврядування України - здійснювати ефективне управління заради інтересів громади».
  

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)