Чернігівська регіональна платформа була присвячена проблемним питанням реалізації повноважень органами місцевого самоврядування

27 / Березень, 2019
27 березня у Чернігівському РВ АМУ відбулася регіональна платформа з  діалогу щодо вироблення політики в сфері місцевого самоврядування на тему: «Нормативно-правові аспекти діяльності об’єднаних територіальних громад в сучасних умовах. Проблемні питання реалізації повноважень органами місцевого самоврядування».
Захід проведено в рамках проекту «Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС), який реалізує  АМУ за підтримки USAID.
Учасники засідання – голови громад Чернігівської області.
У роботі платформи взяли участь народні депутати України Олександр Кодола та Анатолій Євлахов.
    
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко, відкриваючи захід, зокрема, наголосив: «Децентралізація - це стратегічно розумна та більш менш правильна реформа, яку треба довести до кінця. Двовладдя, яке сьогодні ще діє по всій території України - є нонсенсом. Якщо обласні державні адміністрації на розгляд питань з розподілу коштів у громади не кличуть самих представників з цих же самих громад – це дивно». Він звернувся до народних депутатів України і з проханням обговорити таку ситуацію у Комітетах з метою вирішення проблеми двовладдя на територіях громад.
Олександр Кодола та Анатолій Євлахов виступили перед учасниками та підкреслили, що вони відкриті до взаємодії з органами місцевого самоврядування, та повідомили, що Верховна Рада України працює над удосконаленням нормативно-правової бази  щодо діяльності ОТГ та їх повноважень.
Представники громад обговорили проблемні питання реалізації повноважень органів місцевого самоврядування в умовах децентралізації, проблемні питання розподілу додаткової дотації переданих з державного бюджету видатків та утримання закладів освіти, охорони здоров’я територіальних громад Чернігівської області, впровадження енергозберігаючих технологій в системі теплозабезпечення комунальних установ територіальних громад.
 

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)