Порядок диспансеризації, що був затверджений наказом МОЗ України від 27 серпня 2010 року №728 «Про диспансеризацію населення», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 грудня 2010 року за № 1396/18691, втратив чинність на підставі наказу МОЗ України від 19.03.2018 № 504 «Про затвердження Порядку надання первинної медичної допомоги», зареєстрований у Міністерстві юстиції України 21 березня 2018 р. за № 348/31800.
Щодо безоплатного або пільгового відпуску лікарських засобів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 17 серпня 1998 року №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» затверджено Перелік груп населення, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби за рецептами лікарів відпускаються безоплатно або на пільгових умовах, та Перелік категорій захворювань, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно. Зокрема другим Переліком передбачено такі хвороби як епілепсію та хворобу Паркінсона, про які Ви згадуєте у запитанні, у разі амбулаторного лікування яких лікарські засоби відпускаються безоплатно за рецептами лікарів.
Пунктом 2 постанови визначено, що відпуск лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах у разі амбулаторного лікування осіб провадиться аптеками за рецептами, виписаними лікарями лікувально-профілактичних закладів за місцем проживання цих осіб.
Виписувати пільгові рецепти можуть як лікарі в закладах охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу, так і лікарі, які спостерігають таких хворих в закладах охорони здоров’я, що надають вторинну медичну допомогу. Це залежить від рішення прийнятого у Вашому місті. А особи, які обслуговуються у відомчих лікувально-профілактичних закладах і мають право на безоплатний або пільговий відпуск лікарських засобів, отримують їх у аптеках, закріплених за цими закладами.
Відповідно до зазначеної постанови витрати, пов'язані з відпуском лікарських засобів безоплатно і на пільгових умовах, провадяться за рахунок асигнувань, що передбачаються державним та місцевими бюджетами на охорону здоров’я.