Впровадження інструментів цифровізації у Великокопанівській громаді

Великокопанівська сільська громада у напрямку впровадження інструментів цифровізації має багато напрацювань. Створено відділ інформаційно-організаційної роботи та інвестиційної діяльності, який має забезпечувати розвиток єдиного інформаційного простору ОТГ і впровадження організаційно-правових, технічних та інформаційних заходів із забезпечення прозорості діяльності сільської ради. У 2020 році розроблено та затверджено ІТ-стратегію Великокопанівської ОТГ, яка сприяє становленню громади цифрового формату. Розпочато розробку комунікаційної стратегії ОТГ. Працівники ОМС систематично проходять навчання підвищення кваліфікації у сфері цифрового розвитку, електронного урядування або електронної демократії. Для покращення ефективності діяльності сільради постійно осучаснюється техніка та встановлюється ліцензійне програмне забезпечення.
 
✔️ З 2017 року діє офіційний вебсайт ОТГ (https://vkopanivska-gromada.gov.ua/), який постійно оновлюється. Він адаптований до мобільних пристроїв, а контент доступний для людей із порушенням зору. Через наповнені розділи вебсайту можна дізнатися про громаду: чим вона живе, хто приймає рішення, як вони виконуються, яка її економічна та інвестиційна діяльність. Вебсайт громади виступає майданчиком для комунікації влади та громади. Тут кожен житель громади може онлайн звернутися до посадовців, подати та/або підтримати е-петицію, онлайн зареєструвати свою дитину в дошкільний навчальний заклад, записатися в електронну чергу на прийом у ЦНАП, отримати інформацію на геопорталі Великокопанівської ОТГ, ознайомитися із рішеннями, проведеними закупівлями, чинними стратегіями, програмами та проєктами.
✔️ Аби забезпечити відкритість влади та прозорість роботи Великокопанівської сільської ради, окрім офіційного вебсайту ОТГ, створено офіційні сторінки в соціальних мережах Фейсбук (https://www.facebook.com/VKopanivska/) та Інстаграм (https://www.instagram.com/v_kopani_otg/).
✔️ Громада активно працює в напрямку автоматизації. Відділ «Центр надання адміністративних послуг», окрім е-черги, впроваджує автоматизоване надання адміністративних послуг. Запускаються такі програмні продукти, як «Вулик» та «Соціальна громада».
✔️ Сімейні лікарі Великокопанівської лікарської амбулаторії приймають пацієнтів по електронній черзі.
✔️ На базі сільських бібліотек діють послуги подання показників електроенергії онлайн, навчання цифрової грамотності та інформування щодо можливостей IGOV.
✔️ У громаді діє 8 відкритих wi-fi зон у публічних місцях, які створені та утримуються з бюджету громади.
✔️ Вулиці населених пунктів ОТГ освітлено LED-лампами, які вмикаються датчиком освітлення.
 
Впроваджуючи цифрові технології, Великокопанівська ОТГ, робить свою громаду безпечною та комфортною для життя, а владу більш відкритою, доступною та прозорою. Використання новітніх підходів до реалізації адміністративних та соціальних послуг, а також застосування ІТ-технологій в управлінні робить громаду інвестиційно привабливою, а значить - сучасною та розвиненою.
 
Область: 
Херсонська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)