Впровадження енергоощадних заходів у Миргороді

Нові в Україні технології модернізації теплових мереж було застосовано під час модернізації централізованої системи теплопостачання в одному із мікрорайонів міста Миргорода. Міська рада у співпраці з Північною екологічною фінансовою корпорацією (NEFCO) в рамках програми DemoUkrainaDH спільно з комунальним підприємством теплового господарства “Миргородтеплоенерго” втілила проект по модернізації району “Авіамістечко”.
У рамках Проекту було зроблено повну модернізацію району: замінено застаріле енергогенеруюче обладнання (старі газові котли) на сучасні енергоефективні з високим ККД, замінено старі теплові розподільчі мережі на нові, попередньо ізольовані з оптимізацію маршруту трубопроводів та замінено насосне обладнання котельні. Для ефективного використання теплової енергії 17 житлових будинків теплового району оснащено індивідуальними тепловими пунктами (ІТП), 6 з яких працюють на опалення та гаряче водопостачання. Пріоритетом потужності цих 6-ти ІТП є забезпечення споживачів гарячою водою в години максимального водорозбору завдяки тимчасовому зменшенню передачі тепла в систему опалення. Це знижує рівень навантаження гарячого водопостачання в "пікові" години. У споживанні економія пов’язана із впровадженням ІТП та поділяється на дві частини: перша – уникнення “перетопів”; друга – облік споживання теплової енергії та оплата рахунків на основі фактично спожитих обсягів тепла.
За підрахунками фахівців, здійснена в Авіамістечку одночасна модернізація котельні, розподільчих мереж і будинкового обладнання скоротить споживання тут теплової енергії на 28,3 відсотка. У процентному співвідношенні заощаджуватимуть і природний газ. А використання необхідної для забезпечення технологічних процесів електроенергії зменшиться на 30 відсотків. Якщо врахувати, що енергоносії останнім часом лише дорожчають, то перспектива досить швидкої окупності витрат видається цілком очевидною. До складових економії ресурсів і коштів та підвищення енергоефективності додається ще й зменшення обсягів шкідливих речовин, які викидатимуться в атмосферу.
Впровадження у Миргороді інноваційних енергоощадних заходів - пріоритет міської влади. У Миргороді – це вже третій проект, реалізований у співпраці з корпорацією НЕФКО. Втілені ініціативи відповідають європейським принципам, створюють комфортні умови для миргородців і економлять енергоносії та кошти, а ще підвищують довіру міжнародних донорів, - наголошує міський голова Сергій Соломаха. 
 
Загальна вартість проекту сягнула 687,2 тис. євро. Кредит НЕФКО покрив 50,7 % цієї суми, водночас грант цієї фінансової корпорації становив 34 % вартості проекту. З міського бюджету виділено трохи більше 15 % необхідної суми.

 

 

Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)