В Опішнянській ОТГ відкрито ЦНАП

Довгоочікуваний Центр надання адміністративних послуг запрацював в Опішнянській ОТГ. Приміщення для нього було облаштовано ще рік тому, але відкрився ЦНАП для відвідувачів нещодавно.
У ЦНАПі можна отримати 109 адміністративних послуг. Обслуговуватиме він понад шість тисяч жителів громади. На місці тепер можна отримати послуги паспортиста, державного реєстратора, спеціаліста з соціальних послуг, земельного реєстратора, реєстрації актів цивільного стану та інші. На ремонт та облаштування ЦНАПу меблями і технікою, було спрямовано понад 600 тис.грн з місцевого бюджету.
Минулого року Опішнянська громада виграла у конкурсі на створення ЦНАПу серед об’єднаних територіальних громад. Згідно з умовами проєкту ОТГ мала забезпечити наявність сучасного приміщення та створити умови для запуску Центру. У майбутньому, коли межі громади розширяться, також розглядається варіант створення віддаленого робочого місця.
 
– Ми виконали всі умови: знайшли та відремонтували згідно з вимогами приміщення, направили працівників на навчання. Наші партнери повинні були забезпечити ЦНАП технікою та меблями, проте через коронавірусну інфекцію, змушені були перенести це на наступний рік. Та ми вирішили не чекати наступного року і запустити роботу ЦНАПу вже цього року. Сподіваємося, що отримаємо допомогу вже наступного року, тоді наш центр надання адміністративних послуг стане ще сучаснішим та потужнішим, – розповів Микола Різник, голова Опішнянської ОТГ.
 
Також у ЦНАПі запрацювала програма «Соціальна громада» – програмний комплекс, що спростить доступ громадян до адміністративних послуг соціального характеру: жителі будуть звертатись не в районний центр, а в орган місцевого самоврядування, наприклад для оформлення пільг, субсидій, державних соціальних допомог. Завдяки сервісу створюється «електронна» справа заявника і за один робочий день файл передається до органів соціального захисту населення райдержадміністрацій. Фахівець самостійно заповнює в електронній формі заяву та декларацію, що дозволяє уникнути помилок при заповненні документів заявником.
Область: 
Полтавська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)