В Ірпені запровадили посаду енергоменеджера (+відео)

Питання енергозбереження в Ірпені набуло особливої актуальності, адже з початку року рахунки за комунальні послуги закладів освіти й медицини оплачує місто. Саме тому в Ірпінській міськраді з’явилась посада енергоменеджера, яку посів Роман Киричок.

“Проблема енергозбереження завжди існувала, але на неї ніхто не звертав увагу, тому що був необмежений ресурс. А зараз прогрес пішов вперед і суспільство стало перед проблемою, що потрібно економити” , – розповідає експерт.

З метою енергозбереження в місті замінено більшість вікон у дитсадках і школах, утеплено будівлю дитячої міської лікарні. Нова дитяча поліклініка та дитсадок “Бджілка” будувались уже із застосуванням сучасних енергоефективних технологій.

На вулицях міста почали замінювати ртутні лампи на енергозберігаючі LED-ліхтарі.

Особливу увагу зараз приділятимуть котельням. Їх у регіоні – 42. Поки що встановлюють частотні перетворювачі, синхронізуватимуть двигуни. Це надасть змогу економити до 60% енергії. В Ірпені шукають також цікаві інвестиційні пропозиції із встановлення котлів на альтернативних видах палива – перероблене сміття, трава, торф.

  

Що стосується найближчих проектів – це буде реконструкція школи №1 та дитсадка “Радість”.

У планах відділу – створення електронної бази. За її допомогою можна буде переглядати поточні показники лічильників комунальних закладів.

У Ірпені зрозуміли, що самотужки, силами лише міського бюджету, не здатні модернізувати усі комунальні будівлі міста, тому почали шукати відповідні грантові програми. На початку минулого року почалася співпраця із Північною екологічною фінансовою корпорацією (НЕФКО). Був проведений повний енергоаудит 41 комунальної установи Ірпеня. У результаті для участі у грантовій програмі по енергозбереженню обрали 21 заклад. Це – школи, садочки, лікарні, поліклініки. Кожен об’єкт отримав індивідуальний пакет рекомендованих заходів, які забезпечать підвищення енергоефективності. Після того, як ми їх реалізуємо, Ірпінь буде заощаджувати близько 60% на комунальних платежах щорічно. 

Однією із основних рекомендацій європейських фахівців було й запровадження в Ірпені посади енергоменеджера. Вже зараз енергоменеджер ознайомлюється зі станом енерговтрат по усіх комунальних об’єктах міста. Використовуючи досвід українських міст, зокрема Львова, що став одним із першопрохідців енергоефективності в країні, найближчим часом у кожній установі буде визначено відповідальну особу. Вона кілька разів на тиждень, або й щоденно, фіксуватиме і передаватиме енергоменеджеру показники лічильників. Згодом планується застосувати до цього спеціальні програми та диспетчиризувати процес. Таким чином у місті побачать реальний режим споживання, визначать найбільш енергозатратні будівлі, та зможуть реагувати на аномальні втрати тепла чи електроенергії та працювати над усуненням причин.

  

Дивитися сюжет "Ірпінь ТБ":

Область: 
Київська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)