У Зноб-Новгородській ОТГ створено комунальне підприємство для обслуговування центру та прилеглих сіл громади

У селищі Зноб-Новгородське надається значний обсяг комунальних послуг з водозабезпечення, водовідведення, вивезення твердих побутових відходів, ремонту комунальних доріг та систем освітлення, благоустрою території, ритуальних послуг, однак дотепер спеціалізоване комунальне підприємство не було створено. Така ж ситуація була і в прилеглих сільських населених пунктах, де створення власних комунальних структур було нерентабельним та збитковим внаслідок малої чисельності отримувачів послуг. Часто місцеві ради вимушені були наймати сторонні організації для виконання робіт, що призводило до необґрунтованих витрат коштів з місцевих бюджетів.

Після створення ОТГ для вирішення цієї проблеми розроблено та впроваджено проект створення КП на базі Зноб-Новгородської селищної ради, яке буде надавати послуги мешканцям смт. Зноб-Новгородське і сільським населеним пунктам громади. Вартість реалізації проекту - 2,252 млн грн, з яких коштів ДФРР - 2,02 млн грн, решта - кошти селищного бюджету.

В рамках реалізації проекту опрацьовано механізми забезпечення своєчасної оплати за надані комунальні послуги та громадського контролю за їх якістю. Для потреб КП придбано необхідне  обладнання, транспортні засоби для виконання робіт з обслуговування мереж водогонів, благоустрою, збору та утилізації твердих побутових відходів, надання ритуальних та інших послуг у сільській місцевості. Для надання усіх цих послуг отримано ліцензії та дозвільні документи.

У результаті створення власного КП у громаді покращився благоустрій та екологічний стан, створено механізм утримання та удосконалення комунальної інфраструктури, відпрацьована ефективна модель надання комунальних послуг для подальшого розповсюдження серед інших громад району, ліквідовано незаконні схеми використання природних ресурсів.

  

Область: 
Сумська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)