У Вугледарі створено культурний простір «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом»

Місто Вугледар стало єдиним містом Донеччини, яке перемогло в конкурсі проєктів «Малі міста - великі враження» з ініціативою створити літературно-меморіальний простір «Анатолій Овсієнко. Зцілення сміхом". Автором виступила Вугледарська міська публічна бібліотека. Головна мета - вшанування і збереження пам'яті про талановитого вугледарського поета-гумориста Анатолія Овсієнка, який, навіть втративши зір, продовжував радувати українців своїми гуморесками.
"Невтомному драйверу цього проєкту - Олені Шаніній, вдалося згуртувати навколо своєї ідеї не лише колектив Вугледарської міської публічної бібліотеки, а й долучити до нього багато небайдужих вугледарців. Це і вугледарські художниці – Світлана Загрунна та Роза Гонтар, які ілюстрували нові видання творів, і приватний підприємець Олександр Шешиков, завдяки якому з’явилися літературні лавочки та ліхтарі, і комунальні підприємства міста, і волонтери. Фінансування проекту здійснювалося спільно з державного (70%) та міського (30%) бюджетів", - розповів Вугледарський міський голова Андрій Сілич.
Як підкреслив очільник міста, в результаті такої синергії у Вугледарської ОТГ з’явився новий сучасний культурний простір з чудовим муралом та літературними лавочками поряд з будинком, де жив і творив поет-гуморист. Крім того, побачили світ нові видання збірок творів Анатолія Овсієнка, в тому числі, й надруковані шрифтом Брайля.
"Мабуть, головне, що творча спадщина поета не зникне, не загубиться в часі, а нові покоління вугледарців, вивчаючи історію рідного краю, будуть вшановувати пам’ять талановитого земляка, - наголосив Андрій Сілич. - Бажаю колективу Вугледарської міської публічної бібліотеки натхнення, нових цікавих проєктів і перемог. Впевнений, така команда в змозі перетворити бібліотеку в громадський простір сучасного європейського рівня, а я, зі свого боку, обіцяю всебічну підтримку!".
Ідея конкурсу, який уже другий рік поспіль реалізується Українським центром культурних досліджень та Асоціацією міст України за підтримки Міністерства культури України, належить ГО «Інститут культурної політики».
 
Область: 
Донецька область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)