У Мукачеві громада фінансово підтримує ОСББ

Сесія міської ради Мукачева ухвалила Програму “Сприяння створенню та діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків в м. Мукачево на 2018-2020 роки”. Мета  - забезпечити участь власників квартир ОСББ і ЖБК у впровадженні заходів з енергозбереження багатоквартирних будинків через залучення кредитних коштів, сприяння створенню та ефективному функціонуванню ОСББ у місті. 
На виконання заходів Програми у 2018 році із загального фонду міського бюджету виділено майже 1, 2 млн грн., з них 592,4 тис.грн. спрямовано на погашення частини кредитів, отриманих ОСББ на енергозберігаючі заходи та 527,1 тис.грн.- на забезпечення та покращення умов ефективного функціонування ОСББ.
Станом на 1 січня 2019 року виконання по Програмі становило 950,7 тис. грн., зокрема надано фінансову підтримку 11 ОСББ. Ці кошти пішли на заміну водостічних труб, ремонт каналізаційних та водопровідних мереж, поточний ремонт покрівель житлових будинків, ремонт димових та вентиляційних каналів тощо.
Також в рамках дії Програми було відшкодовано частину кредиту чотирьом ОСББ на суму 423,7 тис. грн.
Відповідно до Програми загалом ОСББ з міського бюджету можуть отримати відшкодування частини кредиту у розмірі до 55 відсотків від максимального розміру основної суми (тіла) кредиту за одним кредитним договором, на заходи з енергозбереження багатоквартирних будинків.
Фінансова підтримка з міського бюджету здійснюється один раз протягом дії даної Програми в межах розрахунків відповідно до загальної площі будинку.
Наразі проводиться інформаційно-роз’яснювальна робота з мешканцями будинків стосовно переваг створенняя ОСББ. Станом на 1 січня  2019 року у місті створено 46 ОСББ.
 
Область: 
Закарпатська область

 

 

  

Сторінку розроблено в рамках проекту
«Розробка курсу на зміцнення місцевого самоврядування в Україні» (ПУЛЬС)